Premiér Sobotka: Naši voliči zůstali doma

Zdeněk Škromach si užívá podporu Bohuslava Sobotky (Twitter)

Zdeněk Škromach si užívá podporu Bohuslava Sobotky | FOTO: Twitter

Premiér a předseda České strany sociálně demokratické si postěžoval, že tradiční voliči jejich strany zůstali doma. ČSSD ani v senátních volbách příliš neuspěla, ačkoli měla ve druhém kole silné kandidáty. Třeba v Hodoníně kandidoval Zdeněk Škromach a v Táboře ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. ČSSD nakonec získala jen dvě nová senátorská křesla. Porážka ČSSD ale není nakonec tolik trpká, favorizované hnutí ANO totiž získalo pouze tři nové senátory. Faktickým vítězem voleb se stala KDU-ČSL. Vládní koalice si v senátu podrží většinu.

Bohuslav Sobotka hodnotí výslek voleb jako příležitost pro otevřenou diskusi na půdě ČSSD, je podle něho třeba zjistit, jak zlepšit práci. Jako předseda vlády nechce, aby Jan Mládek (ČSSD) po prohře ve volbách opustil post ministra průmyslu a obchodu. Mládek postoupil do druhého kola voleb, nejedná se tedy podle Sobotky o úplný neúspěch. Rezignaci Mládka nepovažuje za téma ani pro sebe ani pro ČSSD. Mládek nabídl svou rezignaci sám, proto Sobotka počká, jestli s ní za ním přijde.

ČSSD podle premiéra mrzí „mimořádně nízká volební účast“. „Přestává fungovat, že lidé přišli i k druhému kolu. Teď doma podle všeho zůstali ti, jejichž kandidát v prvním kole neuspěl,“ uvedl.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com