Přestaňme z proruské lůzy dělat legitimní součást české společnosti. Jde o nebezpečné extremisty

Proruská demonstrace na Václavském náměstí. (Pavel Hofman / FORUM 24)

Proruská demonstrace na Václavském náměstí. | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Tak tu prý máme nové „vlastenecké“ hnutí, které dokáže přivést na náměstí desetitisícové davy. Jde o jakési PRO jakéhosi pana Rajchla. Tato formace prý teď ohrožuje SPD Tomia Okamury. Poslední demonstrace této party se zúčastnil děkan Národohospodářské fakulty VŠE Miroslav Ševčík a má teď ve škole problémy. I takhle mohou vcelku seriózní média informovat o dění na extremistické scéně. 

V zájmu duševní hygieny je třeba takový styl referování opravit a uvést do souladu s pravdou. Žádné velké davy pan Rajchl nikam nepřivedl. Sobotní pracně organizovaná demonstrace byla menší než spontánní shromáždění odpůrců Miloše Zemana a Andreje Babiše z jara 2017, kdy se objevily tzv. Šumanovy nahrávky. Všechny další demonstrace, které bránily evropské směřování Česka před domácími autoritáři, byly mnohokrát větší.

(Pavel Hofman / FORUM 24)

Pojem vlastenectví bychom v případě demonstrací pana Rajchla či pana Vrabela neměli používat ani v úvozovkách. To, že tahle spodina společnosti prezentuje sebe sama jako vlastence, nemění nic na faktu, že se staví ostře proti zájmům české společnosti a českého státu.

Nejtrapnější je ale výklad, že děkan Ševčík má problémy, protože se zúčastnil „protivládní demonstrace“. Tak to přesně chce prezentovat pseudovlastenecká strana Trikolóra. Pravda je ale jiná. Kdyby se jakýkoli akademik zúčastnil standardní protivládní demonstrace, tak v této zemi nemůže mít a neměl by žádné problémy. Jenže pan děkan Ševčík se ocitl mezi násilnými útočníky, kteří chtěli vniknout do budovy Národního muzea, aby strhli ukrajinskou vlajku. A přitom se také pan děkan popral s policií.

Nazývejme věci pravými jmény. Lidé, kteří slouží zločinné ruské politice, jsou zrádci národa. Nedělejme z nich běžnou součást svobodné společnosti, protože jejich cílem je naši svobodu zničit. A nedělejme těmto extremistům reklamu tím, že budeme zbytečně přeceňovat jejich sílu. Jsou v drtivé menšině a je to tak dobře.

Přestaňme z proruské lůzy dělat legitimní součást české společnosti. Jde o nebezpečné extremisty

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články