Přestaňte používat titul, vyzvala univerzita mlátičku-opisovače Ondráčka

ČTK

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček | FOTO: ČTK

Univerzita Palackého v Olomouci vyzvala poslance KSČM Zdeňka Ondráčka, aby přestal používat titul JUDr., který získal v rozporu s etickými pravidly, protože opisoval. „Univerzita Palackého v Olomouci apeluje, aby držitel akademického titulu, jenž byl doložitelně získán v rozporu s etickými pravidly, rezignoval na jeho užívání a na prospěch z něj plynoucí. V tomto smyslu univerzita osloví konkrétní osobu, které se záležitost týká, byť se jedná o akt nad rámec stávajícího zákona,“ stojí v prohlášení univerzity.

Ondráček, známý také pod přezdívkou Mlátička, totiž opsal značnou část své disertační práce. Ta nebyla skutečnou prací, ale kompilátem jiných, již vydaných prací, přičemž poslanec zapomněl mnohdy citovat.

Univerzita už Ondráčkovi titul odebrat nemůže. „Vzhledem k výsledkům šetření disertační práce pana Zdeňka Ondráčka vyslovuje Univerzita Palackého v Olomouci politování nad pozitivním nálezem a opětovně konstatuje, že vzhledem k uplynutí zákonné lhůty nelze zahájit řízení o zneplatnění obhajoby,“ konstatovala za univerzitu Gabriela Sýkorová Dvorníková.

Již dříve uvedla, že Ondráček porušil citační zásady. „Zdeněk Ondráček ve své disertaci porušil citační zásady, neuvedl citované zdroje nebo je uvedl nepřesně či nesprávně. Většinu teoretické části, která tvoří více než polovinu textu, sestavil jako kompilát z poznatků, které byly v době jejího vzniku známé, aniž by je sám analyzoval nebo kriticky posoudil jejich vztahy a souvislosti. Pouze je ve výčtech uvádí,“ uvedla mluvčí univerzity Gabriela Sýkorová Dvorníková.

Zdeněk Ondráček patří mezi nejtvrdší komunisty. Před rokem 1989 působil u pohotovostního pluku VB. V uniformě a s obuškem v ruce mlátil demonstranty v lednu i listopadu 1989. Demokraticky smýšlející občany ČR nazývá „demožumpa“. Jeho velkou zálibou je Rusko, kam často cestuje, podporuje také okupaci části Ukrajiny, kde Rusové válčí. Na okupované části Ukrajiny si před časem hrál na oficiální delegaci České republiky, za což ho odsoudila nejen opozice, ale i ministr zahraničí Petříček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner