Preventivní testy na koronavirus budou nadále hrazené ze zdravotního pojištění

Antigenní testování – ilustrační foto (Nemocnice Hořovice)

Antigenní testování – ilustrační foto | FOTO: Nemocnice Hořovice

Preventivní testy na covid-19 budou od září i nadále zdarma pro všechny, rozhodla dnes vláda. Po jednání vlády to novinářům oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Původně měly být testy zpoplatněny pro lidi nad osmnáct let. 

Důvodem změny názoru je podle ministra zdravotnictví vývoj epidemie v některých evropských zemích, který není příznivý. Německo v pátek uvedlo, že v této zemi začala čtvrtá vlna epidemie. Vláda již prodloužila prominutí daně z přidané hodnoty u respirátorů, a to o další dva měsíce do konce října.

Vojtěch řekl, že vláda rozhodla odložit rozhodnutí o zrušení úhrady preventivních testů na covid-19, které plánovala od 1. září. Podle rozhodnutí z minulého týdne měly být testy zdarma pro děti do 18 let, dále pro lidi, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou nechat očkovat, a pro ty, kteří začali s očkováním proti covidu, ale zatím jej nemají dokončené.

Nyní mají z veřejného zdravotního pojištění lidé hrazeny dva testy na covid-19 metodou PCR a čtyři antigenní testy měsíčně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články