Prezident Barcelony chce prodat Messiho. Trenér Koeman se rozčílil

Lionel Messi v dresu argentinské reprezentace  (soccer.ru/Дмитрий Садовников)

Lionel Messi v dresu argentinské reprezentace | FOTO: soccer.ru/Дмитрий Садовников

Informace o konci Lionella Messiho v Barceloně se objevují již několik měsíců. Původně to vypadalo, že skončit v katalánské metropoli chce sám fotbalista, nyní se zdá, že o něj nemá zájem klub. Prozatímní prezident se totiž podle BBC nechal slyšet, že je největší čas na Messim vydělat nějaké peníze.

Carlos Tusquets však svým vyjádřením naštval nejen fanoušky Barcelony, kteří na milovaného Argentince nedají dopustit, ale také trenéra Blaugranas Ronalda Koemana. Ten se ostře ohradil proti tomu, aby se od vedení dozvídal podobné zvěsti.

Je mi jedno, co se vykládá mimo klub, to nemůžeme nijak ovlivnit. Komentáře zevnitř nám ovšem nepomáhají, abychom mohli v klidu dělat svou práci, prohlásil kouč, který k týmu přišel 19. srpna letošního roku. 

Bývalý legendární obránce si navíc myslí, že není na klubu, aby rozhodoval o Messiho budoucnosti. Jediný, kdo tak může učinit, je sám Leo, dodal Koeman.

Messiho prodej by katalánskému velkoklubu rozhodně finančně pomohl, ale je otázkou, zda by někdo nyní za Argentince byl ochoten platit, když příští rok bude k dispozici po vypršení smlouvy zdarma. I když se letos zdálo, že by v rámci obrody manšaftu mohl Messi odejít, nakonec se tak nestalo. Barcelona totiž požadovala 700 milionů eur (v přepočtu zhruba 18,5 miliardy korun), a to nebyli ochotni zaplatit ani ti nejžhavější zájemci, mezi něž patří Manchester City a Paris Saint-Germain.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články