Prezident je v nemocnici, Ovčáček o tom mlčí. Raději si hraje na twitteru

Prezident Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček (ČTK)

Prezident Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Zdravotní stav prezidenta republiky je posledních pár let důvodem k častým spekulacím. Nikdo totiž pořádně neví, jaké všechny choroby Miloše Zemana trápí, což je zcela nepochopitelné, když se jedná o hlavu státu. Tiskový mluvčí Hradu většinou místo upřesnění uráží všechny, kdo se na zdraví prezidenta zeptají. Dnes, kdy byl Zeman převezen do nemocnice, však Jiří Ovčáček zvolil jinou taktiku. Mlčí. 

Místo toho, aby vykonával svou práci, za kterou jako nižší státní úředník dostává výplatu, publikuje Ovčáček na sociálních sítích statusy s náboženskou tematikou. Zřejmě ho rozhodila návštěva papeže Františka na Slovensku, nebo se mezi řádky snaží veřejnosti poslat odkaz o stavu svého zaměstnavatele.

Každopádně se nejedná o chování, které by měl v situaci, kdy je vrchní velitel ozbrojených sil hospitalizován, předvádět. Navíc v momentě, kdy z nemocnice přišla zpráva, že se nejedná o pouhou krátkou návštěvu, ale o dlouhodobější pobyt. Hrad se neuráčil ani oznámit, zda je návštěva prezidenta v Ústřední vojenské nemocnici plánovaná, nebo se jedná o akutní převoz do zařízení. Vzhledem k tomu, že Zemana na veřejnosti opět dlouho nikdo neviděl, neúčastní se ani akcí, které se mu odehrávají „pod okny“ v Lánech, je možné opět spekulovat.

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

Ani tak se ovšem občané nedozví, jak je na tom jejich prezident zdravotně. Přestože stále všichni z jeho okolí tvrdí, že je v naprosto skvělé formě, každý, kdo Zemana v poslední době viděl, musí uznat, že tomu tak není. Zdaleka se nejedná o jeho umístění na invalidní vozík, to neuropatie spodních končetin způsobuje, ale především o jeho myšlenkové pochody a některá vyjádření, která nedávají smysl.

Vojenská nemocnice ovšem sotva bude řešit prezidentovy slovní „úlety“, půjde spíš o problém fyzického rázu. Kdy se Jiří Ovčáček uráčí oznámit, o co jde? Třeba čeká na svolení od Vratislava Mynáře, který nabyl dojmu, že je viceprezidentem, a kromě toho, že určuje, s kým může Miloš Zeman hovořit, možná i diktuje, kdy se o něm smí informovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]