Prezident Mládka odvolá, ministerstvo povede v nejbližších týdnech Sobotka

Eric Drooker

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se setkal s prezidentem Milošem Zemanem. Požádal ho o odvolání ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka.

Nebylo jisté, že prezident žádosti vyhoví, média spekulovala, že by Sobotka mohl následně jmenovat kandidáta, který by Zemanovi nevyhovoval. Objevovalo se zejména jméno Sobotkova blízkého spolupracovníka z Úřadu vlády Tomáše Prouzy, kterého Zeman komentoval negativně na svém oficiálním twitteru (spravovaném jeho mluvčím Jiřím Ovčáčkem).

Sobotka prezidenta na schůzce zároveň požádal, zda by mohl v následujících týdnech vést z premiérského křesla také ministerstvo průmyslu a obchodu. Nového ministra by chtěl totiž Zemanovi navrhnout až po březnovém sjezdu ČSSD, na kterém se bude volit nový předseda strany.

Pokud by byl tedy nový ministr jmenován v dubnu, následovaly by po sto dnech „hájení“ vládní prázdniny a poté by měl nový ministr asi dva měsíce do sněmovních voleb, aby mohl provést převratné změny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com