Prezident na sjezdu extremistů i komunistů? Jinde ostuda, u nás zvyk

ČTK

Prezident Miloš Zeman sjezdu KSČM | FOTO: ČTK

Ve slušné společnosti by bylo nepřijatelné, aby hlava státu podporovala režim, který desítky let pustošil její zemi, nebo by přitakávala extremistům, leč by jim jemnou výtku občas vyslala. Za takového prezidenta by se měl občan stydět a jeho jednání odsuzovat. Miloš Zeman však dokázal společnost tak rozdělit, že klidně může stát po boku Tomio Okamury či Vojtěcha Filipa a část lidí to bere jako samozřejmost.

V sobotu prezident poslal na sraz „espéďáků“ videovzkaz a opět jim tak vyjádřil podporu. Sice je naoko pokáral za jejich postoj k zahraničním vojenským misím, ale to se nedá brát jako kritika. S šéfem hnutí Okamurou mají vřelý vztah a Zeman ví, že se na obchodníka se strachem může obrátit vždy, když potřebuje vyjádřit podporu a poslechnout si pár slov o své moudrosti.

Dalo by se to brát jako vrtoch starého pána, kdyby se nejednalo o hnutí, před kterým varuje ve své zprávě o extremismu i ministerstvo vnitra. To však pro prezidenta, který klidně plive na naší bezpečnostní službu, nic neznamená. On totiž potřebuje pouze Okamurovy voliče, i když nyní už mu žádný užitek nepřinesou. Možná proto letos poslal pouze video a na sjezd nezavítal, jak tomu bylo zvykem v letech minulých.

Stejnou přívětivost prokazuje Zeman, i když se jedná o komunisty. Těm také rád na sjezdech podkuřuje a kdyby mohl, nařídí Babišovi, aby je pozval jako koaličních partnera do vlády. Přece jen, stará láska nerezaví a Zeman, stejně jako premiér naší země, byl členem zločinecké strany.

S takovou vizitkou není divu, že se hlava státu ocitá na místech, kde by demokratovi bylo stydno. Zeman však raději oželí připomínku let 1968 a 1989, aby mu zbyly síly na podporu stran, které chtějí naše vystoupení z Evropské unie a NATO, okrádají již jednou okradené církve a vzpomínají s láskou na třídní boj.

Svět se našemu prezidentovi směje, my se za něj stydíme. Třicet let od revoluce jsme se totiž posunuli směrem, který je pro demokracii v naší zemi nebezpečný. Lodivodem do těchto špatných končin je právě prezident Zeman, který už nemá jiné životní ambice než škodit všem kolem sebe.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner