Prezident radí, jak odstranit premiéra Sobotku: ve volbách nebo kalašnikovem

Eric Drooker

Miloš Zeman při své návštěvě na Moravě opět zaútočil na Bohuslava Sobotku. Když odpovídal na dotaz jednoho z přítomných občanů, označil jako jednu z možností, jak se zbavit současného premiéra, samopal kalašnikov. Na nevkusný vtip hlavy státu zareagoval předseda TOP 09, Miroslav Kalousek. Podle něj jde v době, kdy jsou lidé ochotni skutečně vzít zbraň do ruky, o nebezpečný výrok.

Kalousek varuje před hysterií

Zeman se na setkání s občany zřejmě nechal unést a zvláštním způsobem zkritizoval předsedu vlády. “Na setkání s Milošem Zemanem v Tišnově se jeden občan zajímal, jakým způsobem se lze zbavit premiéra Sobotky. A odpověď hlavy státu:
„Demokratická cesta je jen jedna a tou jsou svobodné volby. Nedemokratickou cestou je kalašnikov,“ informuje Kalousek na svém facebookovém profilu.

kalousek zeman kalasnikov

Jak ale dále upozorňuje, takové podněty by prezident skutečně dávat neměl.  “Vpravdě státnická rada. Zvlášť teď, v době hysterických bojůvek, které si hrají na “vlasteneckou domobranu”, k nezaplacení,” píše předseda TOP 09.

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

marysko

Herec skončil u soudu, jak dopadne prezident?

Pokud by byl Zemanův výrok posuzován podobně jako status herce Jiřího Maryška, čekalo by zřejmě prezidenta stání u soudu. Ústecký umělec zveřejnil na Facebooku fotografii z filmu Lidice a na ní označil místní zastupitele. V rolích mrtvých obětí nacistů. Za tento přestupek musel zaplatit pokutu 25 tisíc korun a k tomu musí odpracovat 180 hodin veřejně prospěšných prací. Jak dopadne Zemanův výrok, není zatím jasné, doposud se totiž nenašel nikdo, kdo by kvůli němu podal na prezidenta trestní oznámení.

Kdo se pohoršuje, je pokrytec, tvrdí Ovčáček

Reakci na komentáře některých politiků, kteří Zemanovy výroky odsoudili, nabídl v úterý i mluvčí Hradu, Jiří Ovčáček. “Pan prezident již drahná léta na dotazy občanů nespokojených s politickou situací nebo s konkrétním politikem apeluje, aby lidé chodili k volbám,” píše na sociální síti. “Jako bytostný demokrat proto pan prezident včera hovořil o tom, že demokratická možnost je jen jedna – svobodné volby. A to platí pro všechny politiky. Pohoršené a hysterické reakce některých z nich jsou z tohoto hlediska mimořádně pokrytecké,” dodává.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články