Prezident v načasování zcela selhal. Politici hodnotí Zemanův projev

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman v sobotu vystoupil s projevem, ve kterém vyjádřil soustrast pozůstalým obětí bouře na jižní Moravě a poděkoval záchranářům. Ocenil také solidaritu lidí, kteří ve sbírkách vybrali již několik desítek milionů korun. Podle prezidenta se díky sounáležitosti občanů vrátí postižené obce k běžnému životu. Na projev ihned zareagovali někteří politici. Zmiňují, že měl přijít mnohem dříve.

Podle předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové řekl Miloš Zeman alespoň to, co mělo z úst hlavy státu zaznít. „Je ale smutné, že v tak těžké chvíli to prezidentovi trvalo tak dlouho, než veřejně vystoupil. Měl tak učinit mnohem dřív. Slovenská prezidentka se vyjádřila prakticky hned a ukázala, jak by to mělo vypadat,“ napsala Pekarová Adamová ve vyjádření pro deník FORUM 24.

„Politické rozpory musí stranou. Je dobře, že se prezident k tomu vyjádřil, poděkoval záchranářům a všem, kteří jsou solidární a pomáhají,“ uvedl na twitteru předseda ODS Petr Fiala.

Redakci deníku FORUM 24 se podařilo sehnat i vyjádření bývalého předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. „Projev prezidenta republiky musí splňovat určité parametry. A jedním z těch parametrů je načasování. Takže po obsahové stránce se tomu vytknout nic nedá, nicméně v tom načasování to zcela selhalo,“ okomentoval Kalousek sobotní prezidentův projev.

Ke kritice rychlosti vyjádření se přidala i poslankyně Parlamentu České republiky za TOP 09 Helena Langšádlová. „Zatímco prezidentka Zuzana Čaputová reagovala na katastrofu na jižní Moravě téměř ihned, naše hlava státu si na vyplození svého krátkého vystoupení vzala téměř 48 hodin. Miloš Zeman už opravdu není schopen vykonávat svůj úřad,“ uvedla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]