Prezident Zeman jmenoval vládu národní prohry. Máme, co si zasloužíme

Druhá vláda Andreje Babiše krátce po svém jmenování v červnu 2018 (Zbyněk Pecák)

Druhá vláda Andreje Babiše krátce po svém jmenování v červnu 2018 | FOTO: Zbyněk Pecák

Komunisté a estébáci dnes slaví. Právě v Den památky obětí komunistického režimu prezident jmenoval už po druhé vládu v čele s trestně stíhaným agentem Státní bezpečnosti a tentokrát navíc vládu, kterou mají držet u moci komunisté. A sekundují u toho sociální demokraté.

Je to vláda národní prohry. Češi prohráli svoji čest. Náš národ se znovu zaprodal silám, které ohnuly jeho páteř a tak strašně zpustošily celou zemi. Komunisté dovedli tento národ do sovětského otroctví, zničili hospodářství, vyhnali nejlepší lidi do emigrace anebo je rovnou popravili či umučili v kriminálech. A tento národ jim znovu svěřuje nad sebou vládu. Je to patologická závislost oběti na pachateli násilí.

Vinu za tuto prohru nesou v různé míře různé části naší společnosti. Jistě že jde o selhání voličů, kteří se obrátili zády k základním morálním hodnotám a chovali se u volebních uren jako zmanipulované ovce. Volit orientálního oligarchu může opravdu jen člověk, který ztratil rozum. Ale mnohem vážnější vinu na tomto stavu nesou morální nivelizátoři ve společenské smetánce.

Morální nivelizace je zahlazování rozdílů mezi přijatelným a nepřijatelným chováním. A tuto morální nivelizaci tady zavedla ta část inteligence, která dělala v roce 2013, kdy se tu fakticky odehrál puč proti parlamentní demokracii, že se nic strašného neděje. A že tu jen nastupují protestní síly, které chtějí bojovat s korupcí. Byl to podvod a každý, kdo má všech pět pohromadě, to věděl.

Novináři, kteří se kdysi téměř unisono tak rozhořčovali nad zkorumpovanou pravicí, se dali do služeb desetinásobně horšího nositele klientelismu a korupce. Po jeho nástupu náhle změnili svá dosud přísná morální měřítka a mlčeli k naprostým ohavnostem. A mnozí si navíc nechali poslušně vzít svá místa v hlavních médiích. Neudělali vůbec nic na obranu veřejnosti.

Symbolem morální nivelizace je šéfredaktor Respektu Erik Tabery, který opakovaně vyzýval demokraty, aby akceptovali všechny levárny a vstoupili do vlády s Babišem. Gratulujeme, Eriku, dnes je váš velký den. Podařilo se to.

Mezi demokratickými stranami se také objevili šampioni morální nivalizace. Jsou to sociální demokraté v čele s Janem Hamáčkem. Aby mohli sedět ve vládě a předstírat, jak hlídají trestně stíhaného premiéra, tak se nechali totálně zneuctít, podvést a v tomto zkompromitovaném stavu přijímají své vládní posty. Pan Hamáček bude muset lítat z vnitra na zamini, protože pan prezident si spolu s panem premiérem opět udělali z ústavy státu trhací kalendář.

Naše demonstrace jsou moc pěkné, ale nemají sílu zabránit tomuto děsivému úpadku národní morálky a politické kultury. Nebyli jsme schopni se dostatečně silně postavit nástupu vlády, která uráží lidskou důstojnost.

Máme, co si zasloužíme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]