Prezident Zeman to řekl natvrdo. Česko může mít jenom takého nového ministra, který sem pustí ruský Sputnik

Ilustrační foto ()

Prezident ČR Miloš Zeman to řekl natvrdo a jasně. Při jmenování nového ministra zdravotnictví zesměšnil premiéra Andreje Babiše a jeho čtyři vytýkací dopisy dnes končícímu ministrovi Blatnému. „Každý z nás by měl usilovat o to, aby bylo zde co nejvíce efektivních vakcín… a každý, kdo tento proces blokuje, škodí České republice.“ Abychom vás vyvedli z možného omylu, Zeman mluvil zase jenom o čínské a ruské vakcíně a svém angažmá při jejich dovozu. Nic jiného, žádné jiné Blatného chyby, jenom Sputnik a zase ten ruský Sputnik. Teď už všichni mohou jednom doufat, že pan premiér a nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger (na rozdíl od Jana Blatného a bývalé šéfky Státního úřadu pro kontrolu léčiv) všechno na sto procent konečně pochopili.

Miloši Zemanovi stačilo pár vět, aby dokonale odkryl skutečné rozdělení moci v ČR. Prezident členského státu EU a NATO, který nachází mezinárodní pochopení a falešné uznání jenom v Izraeli, Číně a Rusku, otevřeně a nestydatě lobbuje za vakcíny z těchto zemí, zejména za ruský Sputnik V. Bez ohledu na to, zdali takto vakcína je uznaná Evropskou lékařskou agenturou (což samozřejmě není a v blízké době ani nebude), bez ohledu na to, o kolik registrovaných vakcín v posledních dnech Češi přišli vinou vyjednávacích „schopností“ a diplomacie premiéra Babiše.

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Trapnější to už být nemůže, protože hlava našeho státu oficiálně reprezentuje a prosazuje ruské a čínské zájmy z pozice posledního farmaceutického agenta. Zároveň tenhle prezident bezostyšně oznámí nevyhnutelné změny ve vládním kabinetu, údajný šéf české vlády si vyslechne nařízení a pak ještě trapněji a veřejně nedůstojně ponižuje „problémového a nekompetentního“ ministra s cílem jeho brzkého konce. Karty jsou rozdány, hrozba pádu vlády a hradního úřednického kabinetu funguje dokonale a Babiš si ztrátu moci jednoduše dovolit nemůže. Zeman ho má v hrsti a premiér menšinové vlády, kterou byli ochotni tolerovat jenom komunisté, má nulový manévrovací prostor.

Pro změnu, Babiš má v hrsti zase ANO a koaliční ČSSD, kde mu všechno projde, protože všichni klíčoví lidé v mocenských a politických funkcích stojí a padají jenom na něm. Zapomeňte na trapné a užvaněné instituty parlamentní demokracie jako poslanecký klub ANO, předsednictvo ANO, koaliční rada a tak dále. NE! Tahle země byla totiž tak „zkorumpovaná a prolezlá kmotrami“, že všechny kontrolní demokratické mechanismy šly do kopru a dnes nám stačí jeden jediný nadčlověk v čele vlády. Ten dostane zadání, všechno sám vyřeší a zase odejde řešit něco nefungujícího, jako jsou například státní maturity. Tohle je skutečný výsledek fungování obrazu země, která uvěří, že demokratické instituce a tradiční strany jsou prohnilé a přežité a vloží svou důvěru do autoritativních, nestandardních a antisystémových hnutí.

Od začátku do konce Blatného tady šlo o ruskou vakcínu Sputnik. Tenhle prezident to už jasněji a sprostěji říct ani nemohl. Nový ministr Petr Arenberger to nějak musí vymyslet a schovat její aplikaci za prolhané experimentální léčení; Andrej Babiš získal tak důležité další měsíce na vládnutí, když všechna svá manažerská selhání v boji proti pandemii může hodit na bedra svých „neschopných“ ex-ministrů zdravotnictví. Hradní proruská klika si zase vyzkoušela jeho odolnost a po Sputniku může začít hra o ruský Rosatom v Dukovanech. Scénář jsme se právě naučili.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]