Prezidenti Česka a Slovenska věří, že dobré vztahy zůstanou zachovány i do budoucna

Zuzana Čaputová osobně poblahopřála novému českému prezidentovi v jeho pražském štábu prakticky ihned po jeho zvolení. (Veronika Chválková, Pavel Hofman / FORUM 24)

Zuzana Čaputová osobně poblahopřála novému českému prezidentovi v jeho pražském štábu prakticky ihned po jeho zvolení. | FOTO: Veronika Chválková, Pavel Hofman / FORUM 24

Prezident Miloš Zeman vyjádřil naději, že dobrá úroveň vztahů mezi Českou republikou a Slovenskem bude pokračovat i s jeho nástupcem v úřadu Petrem Pavlem. Řekl to novinářům po dnešní schůzce se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. 

„Věřím, že i s mým nástupcem bude pokračovat velmi dobrá česko-slovenská spolupráce,“ řekl Zeman při své rozlučkové návštěvě Slovenska ve funkci hlavy státu. Dodal, že Pavla sice ve volbě nepodporoval, ale přeje mu, aby byl úspěšný v zájmu Česka.

Generál Petr Pavel ve volebním štábu. (Veronika Chválková, Pavel Hofman / FORUM 24Pavel Hofman / FORUM 24)

Zuzana Čaputová řekla, že s budoucím českým prezidentem Petrem Pavlem má blízké názory.

Právě kvůli této hodnotové a názorové blízkosti očekává s českým prezidentem dobrou spolupráci. To ostatně slovenská prezidentka dokázala, když krátce po skončení rozhodujícího kola přímé volby osobně gratulovala Petru Pavlovi v jeho volebním štábu v Praze ke zvolení hlavou státu.

Zuzana Čaputová i Miloš Zeman také ocenili dlouhodobě vysokou a kvalitní úroveň vztahů mezi oběma zeměmi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články