Prezidenti České republiky a Ukrajiny si telefonovali. Shodli se na další spolupráci

Volodymyr Zelenskyj telefonoval Petru Pavlovi (Veronika Chválková, Pavel Hofman / FORUM 24, Úřad vlády ČR, se souhlasem)

Volodymyr Zelenskyj telefonoval Petru Pavlovi | FOTO: Veronika Chválková, Pavel Hofman / FORUM 24, Úřad vlády ČR, se souhlasem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes telefonoval se svým českým protějškem Petrem Pavlem, který se ujal tento týden funkce hlavy státu. Hovořili spolu o integraci Ukrajiny do Evropské unie a shodli se na další spolupráci, napsal Zelenskyj na twitteru.

„Telefonoval jsem s prezidentem Pavlem. Pogratuloval jsem mu k oficiálnímu nástupu do funkce. Nastínil jsem situaci na frontě a naše bezpečnostní potřeby,“ uvedl ukrajinský prezident.

Ukrajina se už více než rok brání ruské invazi. Západní země včetně Česka ji v tom finančně, vojensky i humanitárně podporují. „Česká podpora je pro boj proti ruské agresi zásadní,“ napsal Zelenskyj.

Pavel dřívev tomto týdnu uvedl, že v nadcházejícím telefonátu se svým ukrajinským protějškem patrně dohodne svou návštěvu Kyjeva. V rozhovoru s Českou televizí řekl, že pracovně počítá s cestou na Ukrajinu na duben.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články