Danuše Nerudová

1. kolo: 13.92 % | 777 080 hlasů | Sečteno: 100 %

Danuše Nerudová je ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně, je jednou ze tří kandidátů, které podpořila vládní koalice SPOLU (FORUM 24 / Danuše Nerudová / se souhlasem)

Danuše Nerudová je ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně, je jednou ze tří kandidátů, které podpořila vládní koalice SPOLU | FOTO: FORUM 24 / Danuše Nerudová / se souhlasem

Danuše Nerudová je ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně, je jednou ze tří kandidátů, které podpořila vládní koalice SPOLU. „Nezávislou kandidátkou jsem díky tomu, že mě podpořilo svým podpisem víc než 80 tisíc lidí. Podpora ze strany zmíněné koalice na tom nic nemění. Do prezidentského klání jdu jako nezávislá občanská kandidátka a podpora koalice nic nemění na tom, že budu i nadále kritická k některým krokům vlády,“ uvedla Nerudová v rozhovoru pro deník FORUM 24.

Stejně jako Andrej Babiš (hnutí ANO) a generál ve výslužbě patří mezi favority prezidentských voleb. Pod svoji kandidaturu získala podpisy 82 tisíc občanů.

Vystudovala obor hospodářská politika a správa na Provozně ekonomické fakultě tehdejší Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně, kde v roce 2005 získala i doktorát.

Na Mendelově univerzitě působila v letech 2009 až 2014 jako proděkanka a dále od roku 2014 do 2015 jako prorektorka. V lednu 2018 se stala předsedkyní tehdejší vládní komise pro spravedlivé důchody a je spoluzakladatelkou občanské iniciativy KoroNERV-20, která se snaží zmenšit dopady pandemie covid-19 na českou ekonomiku.

Související články

Další články