Jaroslav Bašta

1. kolo: 4.45 % | 248 375 hlasů | Sečteno: 100 %

Poslanec Jaroslav Bašta získal podpisy od členů poslaneckého klubu SPD a stal se tak kandidátem opozičního hnutí šéfa Tomia Okamury (FORUM 24 / Jaroslav Bašta / se souhlasem)

Poslanec Jaroslav Bašta získal podpisy od členů poslaneckého klubu SPD a stal se tak kandidátem opozičního hnutí šéfa Tomia Okamury | FOTO: FORUM 24 / Jaroslav Bašta / se souhlasem

Poslanec Jaroslav Bašta získal podpisy od členů poslaneckého klubu SPD a stal se tak kandidátem opozičního hnutí šéfa Tomia Okamury. V poslanecké sněmovně je členem stálé komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby, zahraničního výboru a předsedou jeho podvýboru pro vnější ekonomické vztahy.

Bašta v minulosti patřil k předním politikům sociální demokracie. Poslancem byl už mezi roky 1996 a 2000. V ČSSD působil v letech 1994 až 2019 jako odborný mluvčí strany pro resort bezpečnosti. Poté se angažoval v hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita. Do SPD vstoupil vloni. Ve volbách do poslanecké sněmovny vedl kandidátku v Pardubickém kraji.

Necelé dva roky působil jako ministr bez portfeje ve vládě Miloše Zemana, mezi lety 2000 až 2005 byl velvyslancem v Rusku a později od roku 2007 do 2010 na Ukrajině.

Související články

Další články