Karel Diviš

1. kolo: 1.35 % | 75 475 hlasů | Sečteno: 100 %

Karel Diviš oznámil svou kandidaturu v lednu letošního roku. Je podnikatelem a bývalým sportovním novinářem (FORUM 24 / Karel Diviš / se souhlasem)

Karel Diviš oznámil svou kandidaturu v lednu letošního roku. Je podnikatelem a bývalým sportovním novinářem | FOTO: FORUM 24 / Karel Diviš / se souhlasem

Karel Diviš oznámil svou kandidaturu v lednu letošního roku. Je podnikatelem a bývalým sportovním novinářem. V České televizi působil jako externí redaktor a moderátor. V politice se ovšem dosud neangažoval.

Diviš se ke kandidátům přidal dodatečně, jelikož ho původně ministerstvo vnitra neuznalo právoplatným kandidátem z důvodu nedostatečného počtu podpisů občanů. Nejvyšší správní soud toto rozhodnutí následně vyvrátil. Platných podpisů nakonec získal pře 61 tisíc.

Diviš vystudoval matematiku a management na Matematicko-fyzikální fakultě a ekonomii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Je zakladatelem a šéfem technologické firmy IDC-softwarehouse, která vytvořila například portál Letuska.cz.

Související články

Další články