Pavel Fischer

1. kolo: 6.75 % | 376 705 hlasů | Sečteno: 100 %

Senátor Pavel Fischer je jedním ze třetí kandidátů, které podpořila vládní koalice SPOLU (FORUM 24 / Pavel Fischer / se souhlasem)

Senátor Pavel Fischer je jedním ze třetí kandidátů, které podpořila vládní koalice SPOLU | FOTO: FORUM 24 / Pavel Fischer / se souhlasem

Senátor Pavel Fischer je jedním ze třetí kandidátů, které podpořila vládní koalice SPOLU. Pod svoji kandidaturu získal podpisy 54 poslanců a senátorů. Ve volbách na hlavu státu kandiduje už podruhé. V roce 2018 skončil třetí, kdy získal 10,23 procent hlasů. Ve stejném roce byl na podzim zvolen senátorem za Prahu 12.

V minulosti působil v Kanceláři prezidenta republiky jako poradce Václava Havla a později pak vedl politický odbor. Mezi lety 2003 a 2010 byl velvyslancem České republiky ve Francii a v Monaku. Za své působení získal monacký Řád svatého Karla a francouzský Řád čestné legie.

Po návratu do Prahy se stal ředitelem bezpečnostně-multilaterální sekce ministerstva zahraničí a následně působil jako šéf organizace STEM zabývající se výzkumy veřejného mínění.

„Nabízím nejen znalosti z mezinárodní politiky, bezpečnosti a práce pro stát, ale také schopnost tyto prio­rity dávat do agendy velmi významné politické instituce, a tou je senát,“ vysvětlil Fischer, proč by ho měli lidé volit, v rozhovoru pro Týdeník FORUM.

V souvislosti s jeho kandidaturou se objevily výzvy, aby z voleb odstoupil a podpořil jednoho z kandidátů, který má v druhém kole voleb šanci porazit bývalého premiéra Andreje Babiše (hnutí ANO). Tak ale neučinil s tím, že by to pro něj znamenalo rezignaci.

Související články

Další články