Při nehodě vrtulníku na Aljašce zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner

Petr Kellner (Twitter / Bloomberg Wealth)

Petr Kellner | FOTO: Twitter / Bloomberg Wealth

Při nehodě vrtulníku na Aljašce zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner. S odvoláním na tamní policii to uvedla agentura AP. K nehodě došlo v sobotu místního času. Na palubě stroje Eurocopter AS50 zemřelo pět lidí včetně pilota.

Zprávu potvrdila ČTK mluvčí investiční skupiny PPF Jitka Tkadlecová. Pohřeb se bude konat v úzkém rodinném kruhu. Mluvčí zároveň požádala, aby všichni respektovali soukromí Kellnerovy rodiny. Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu. Prosíme všechny, zejména média, aby v tuto těžkou chvíli respektovali soukromí rodiny pana Petra Kellnera, uvedla Tkadlecová.

Petr Kellner (ppf.eu)

Podle agentury AP byla pětice lidí na ledovci lyžovat. Na místo je dopravovala právě helikoptéra. Čtyři lidi na palubě a pilot nehodu nepřežili, poslední cestující je ve vážném stavu v nemocnici, uvádí AP.

Všechny oběti neštěstí se podařilo identifikovat, je mezi nimi i český podnikatel a nejbohatší Čech Petr Kellner. Ve vrtulníku se měl nacházet také další Čech Benjamin Larochaix, který rovněž přišel o život.

Provozovatelé hotelu jsou podle deníku New York Times v šoku. „Je to zničující pro nás, naši komunitu a rodiny zemřelých. Za 17 let podnikání se nám nic podobného nestalo,“ uvedli provozovatelé. Podle nich byli Kellner a Larochaix častými hosty. Agentura AP uvádí, že oba průvodci, kteří také zahynuli, patřili mezi velmi zkušené.

Důvod nehody není zatím známý. Došlo k ní asi 80 km od města Anchorage. Cesta na místo záchranářům trvala několik hodin.

Server NY Times napsal: Pět lidí, včetně nejbohatšího člověka České republiky, zahynulo na Aljašce, když jejich vrtulník havaroval. Uvedly to místní úřady.

Český miliardář Petr Kellner, jehož čisté jmění společnost Forbes odhaduje na 17,5 miliardy USD, byl rovněž na palubě havarovaného vrtulníku Airbus AS350 B3, který se zřítil poblíž ledovce Knik. Šestapadesátiletý Kellner zahynul spolu s dalším hostem horské chaty Tordrillo Benjaminem Larochaixem. Dále byli na palubě dva průvodci a pilot vrtulníku. Jeden z přeživších byl převezen ve vážném, ale stabilním stavu. Místní úřady oznámily, že zahájily vyšetřování, aby zjistily, co způsobilo nehodu.

Dále se ve zprávě uvádí, že nehoda může souviset se zálibou v extrémních sportech a exkurzích. Záchranáři uvedli, že byli upozorněni v sobotu v deset hodin, když se vrtulník nevrátil z plánované exkurze a poblíž ledovce Knik byly pozorovány trosky z havárie. Nehoda zřejmě souvisí s místní nabídkou vzrušujících letů pro bohaté turisty. Lety v extrémních podmínkách do vzdálených hor jsou známé svými vysokými cenami a také svými riziky, doplnily New York Times.  

Tragédii již okomentoval i premiér Andrej Babiš. Neuvěřitelná tragédie. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast celé rodině Petra Kellnera, napsal na twitteru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]