Při propagaci nového filmu bude Vít Klusák ignorovat Babišova média

Vít Klusák (Pavel Hofman)

Vít Klusák | FOTO: Pavel Hofman

Režisér Vít Klusák oznámil, že propagaci svého nového snímku nesvěří médiím Andreje Babiše. „Po zralé úvaze jsme se v produkci dohodli, že v rámci promo kampaně před uvedením našeho nového filmu V SÍTI budeme důsledně ignorovat všechny odnože mediálního domu MAFRA. Souběžně vyzýváme kolegy filmaře a jejich distributory, aby to též vzali do úvahy, až půjdou s novým filmem ven. Fuck off kampááááň,“ napsal známý režisér na Facebooku.

Vít Klusák je dlouhodobým kritikem Andreje Babiše. „On netuší, že takřka ve všem překračuje pravidla hry. V případě MAFRY se domnívá, že když si něco koupí, tak mu to má sloužit. Vůbec nechápe, že je to porušení všech pravidel, která doposud platila. V tom si neuvědomuje svoji nebezpečnost,“ uvedl před časem v rohovoru pro deník FORUM 24.

Klusák také v letošním roce zveřejnil otevřený dopis pro Babišova ústředního marketingového guru Marka Prchala, s nímž má režisér rodinné vazby. V dopisu režisér apeloval na marketéra, že se má zamyslet nad tím, co dělá a komu a jak pomáhá. A vyzval ho k ukončení práce pro Babiše. Poměrně hodně osobní dopis měl velký ohlas, s Prchalem ale nic neudělal.

Ještě větší ohlas měl ale filmový dokument Matrix AB, který Vít Klusák natočil v letech 2014 a 2015. Babiš Klusáka po zveřejnění snímku urážel a kritizoval. Dokument odhaluje v mnohém pravou tvář premiéra. Dokument také obsahuje pasáž, kde Babiš promlouvá při otevření Čapího hnízda, přítomným lidem se svěřuje, že Čapí hnízdo byl jeho nejlepší nápad v životě. Přitom Babiš oficiálně tvrdil, že s Čapím hnízdem nemá nic společného.

V rozhovoru režisér také zmínil, co se okolo zveřejnění dokumentu dělo. „Žádné žaloby a soudy jsem ovšem nečekal. Ale také jsem nečekal, že mi začnou chodit výhrůžky, ať si dávám pozor na eskalátorech, že by do mě mohl někdo strčit… Tyhle roztomilé vzkazy nejspíš přicházely od lidí, kteří si přáli, aby byl dokument k Babišovi vstřícnější a ukazoval ho v lepším světle. Pisatelé museli být z bezprostředního okolí tehdy ještě ministra financí Babiše.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]