Při ruském ostřelování Chersonu v pátek zahynulo 15 lidí, uvedl úřad

Následky ruské agrese na Ukrajině. Ilustrační foto. (AdobeStock)

Následky ruské agrese na Ukrajině. Ilustrační foto. | FOTO: AdobeStock

Při ruském ostřelování jihoukrajinského města Cherson zahynulo během pátku 15 jeho obyvatel, dalších 35 jich utrpělo zranění. Je mezi nimi i dítě. S odvoláním na městskou radu Chersonu to napsala agentura Ukrinform.

Nedávno osvobozený Cherson zasáhla smršť ruského ostřelování už druhý den v řadě. Je to výrazná eskalace útoků od chvíle, kdy se Rusko po osmiměsíční okupaci z města stáhlo, napsala dříve agentura AP. Ve čtvrtek zahynulo podle ukrajinských úřadů v Chersonu kvůli ruským útokům deset lidí.

Podle vedoucí vojenské správy města Halyny Luhové město zaznamenalo 78 zásahů. Šéf správy Chersonské oblasti Jaroslav Januševyč o něco dříve oznámil, že ukrajinské úřady kvůli ruském ostřelování evakuují pacienty z nemocnic v Chersonu.

Putinova propaganda se za deset měsíců války výrazně proměnila. (ČTK)

Ve čtvrtek podle Januševyče zahynulo v Chersonu kvůli ruským útokům deset lidí a 54 jich utrpělo zranění. Údery způsobily zkázu v některých obytných čtvrtích, které dosud nebyly boji přímo zasažené, uvedla AP.

Čtvrteční ruské ostřelování podle Luhové poškodilo soukromé a vícepodlažní budovy, desítky obyvatel úřady evakuovaly. Nepřítel při ostřelování zasáhl rovněž vzdělávací instituce – dvě střední školy a lyceum žurnalistiky, ekonomie a práva, uvedla čšéfka vojenské správy města.

Ruské invazní síly podle Ukrinformu ostřelují Cherson z dělostřelectva a salvových raketometů. Chaoticky ostřelují obytné čtvrti města a snaží se způsobit co největší škody, píše ukrajinská tisková agentura.

Tvrzení znepřátelených stran nelze ve válečných podmínkách ověřit z nezávislých zdrojů.

Ukrajinská armáda už dříve varovala, že ruské jednotky zaujímají pozice za řekou Dněpr a Cherson bude čelit zesíleným úderům. Z předválečných téměř 300.000 obyvatel zůstalo v jihoukrajinském městě zhruba 80.000 lidí. Úřady jim nabízejí pomoc s evakuací, ale mnozí říkají, že nemají kam jít, a evakuovat se odmítají.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články