Při střelbě v Indianapolis zahynulo osm lidí, útočník je mrtvý

Střelba v Indianapolis (ČTK/AP/Uncredited)

Střelba v Indianapolis | FOTO: ČTK/AP/Uncredited

Při střelbě u logistického centra kurýrní služby FedEx v americkém městě Indianapolis v noci na dnešek přišlo o život osm lidí, několik dalších bylo zraněno. S odvoláním na mluvčí místní policie o tom informovala americká média. Útočník se podle policie na místě zastřelil, jeho totožnost ihned zveřejněna nebyla.

Incident se stal nedaleko mezinárodního letiště u hlavního města státu Indiana asi půl hodiny před půlnocí místního času (asi 05:30 SELČ). Jeden ze svědků vypověděl, že na místě viděl muže s automatickou zbraní, jak „střílí kolem sebe“. Jiný člověk řekl, že jeho neteř seděla v autě a strhla se u ní střelba. Se zraněním paže ji poté záchranáři odvezli do nemocnice.

FORUM 24 (archiv)

Když na místo činu dorazila policie, konstatovali strážníci stále aktivní střelecký incident, uvedla policejní mluvčí Genae Cooková. Nikdo z policistů údajně neutrpěl zranění. Nejméně čtyři lidé byli přepraveni do nemocnic, další dva byli ošetřeni na místě a propuštěni, řekla Cooková při nočním tiskovém brífinku. Podrobnosti o útočníkovi nesdělila.

V depu FedExu u letiště města Indianapolis pracuje více než 4500 lidí a jde o druhé největší logistické centrum této firmy na světě. Společnost po čtvrtečním útoku uvedla, že o něm shromažďuje informace a spolupracuje s vyšetřovateli.

Podle Cookové bylo v noci příliš brzy na to říci, zda byl útočník zaměstnancem logistického centra. „Stále se snažíme zjistit přesný důvod a příčinu tohoto incidentu,“ řekla.

Noční krveprolití bylo podle agentury AP nejméně třetí letošní masovou střelbou v největším městě státu Indiana, kde žije necelých 900 000 lidí. Při lednovém incidentu údajně zemřelo pět lidí včetně těhotné ženy, při březnovém sporu v domácnosti pak podle vyšetřovatelů muž zastřelil tři dospělé a jedno dítě, načež unesl vlastní dceru.

 

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]