Při útoku nožem zemřeli v anglickém Readingu tři lidé

inquisitr.com

Ilustrační foto | FOTO: inquisitr.com

Tři lidé zemřeli a dva jsou v kritickém stavu v nemocnici po útoku nožem v anglickém Readingu. Uvedl to dnes deník The Telegraph s odvoláním na blíže neupřesněný zdroj. Policie na místě zadržela muže a útok vyšetřuje s podezřením na terorismus, sdělila televize Sky News. The Telegraph původně psal, že bezpečnostní složky incident považují za náhodný útok.

Podle televize Sky News se útok odehrál v parku Forbury Gardens na místě, kde se předtím v sobotu uskutečnila poklidná demonstrace hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) proti rasismu a policejnímu násilí.

Není přitom jasné, zda incident s protestem nějak souvisel. Organizátoři demonstrace nicméně sdělili, že všichni účastníci manifestace jsou v pořádku a odešli předtím, než se útok odehrál.

Radnice vyzvala občany, aby se v oblasti „vážného incidentu“ nezdržovali. Na místo dorazily dvě sanitky, dva záchranné vrtulníky a několik policejních vozů.

Premiér Boris Johnson řekl, že myslí na všechny, kteří byli „děsivým incidentem“ v Readingu postiženi. Poděkoval také záchranným složkám na místě. Ministryně vnitra Priti Patelová na Twitteru sdělila, že je zprávami o útoku „hluboce znepokojena“. „Mé myšlenky jsou se všemi, kterých se incident týká, včetně policie a záchranářů na místě činu,“ napsala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner