Při vstupu do pokoje ihned zhasněte světla, radí pracovnice v hotelu

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Pokud máte v oblibě cestování, nebo ho musíte podstupovat například kvůli práci, určitě trávíte mnoho času v hotelu. V něm ovšem evidentně můžete zažít nejen příjemné chvíle odpočinku, ale také stres.

Podle tvrzení jedné z pracovnic v hotelovém byznysu je velmi důležité, aby si každý host zapamatoval několik důležitých tipů. Halee, která nahrává své tipy na TikTok, se nedávno mimo jiné věnovala hygieně v hotelových pokojích.

()

Podle mladé ženy jsou velkým problémem, o němž většina hostů ani netuší, štěnice. Proto všem radí, aby si na cesty přibalili baterku či ji měli na svém mobilu. Po příjezdu do hotelu pak udělali zásadní věc. „Zhasněte světla, zavřete všechny žaluzie a použijte baterku,“ radí tiktokerka.

„Následně zkontrolujte všechna zákoutí pod postelí,“ dodává. Halee také upozorňuje, že štěnice mají rády „rohy a záhyby“ lůžkovin a ložního prádla.

„Důvod, proč byste měli kontrolovat postel při zhasnutém světle, je ten, že štěnice jsou ve skutečnosti noční tvoři, takže je pravděpodobnější, že budou venku a budou hledat svou kořist,“ vysvětluje hotelová pracovnice.

Tipů se objevuje stále víc

Na sociální síti se například bývalá hotelová pracovnice Evangeline podělila o pět tipů, na co v ubytovacím zařízení zaměřit svou pozornost.

Většina z rad se týká čistoty ubytování. Přestože se nám může často zdát, že náš pokoj je vycíděn těsně předtím, než jsme se v něm ubytovali, není tomu tak. Velkým problémem může být podle Evangeline například přehoz na posteli.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

„Nikdy bych si na něj nesedla, natož lehla,“ říká bývalá pracovnice hotelu. „Tu věc sundám v první minutě, kdy vejdu do pokoje. Tyhle věci se často neperou,“ dodává s tím, že někdy to může být třeba jen jednou za rok.

Pozor si dejte také na dálkový ovladač od televize. Přestože je jednou z nejčastějších věcí, kterou na pokoji využijete, raději si jej před prvním použitím pořádně otřete navlhčenými ubrousky. „Nikdy nevíte, kolik lepkavých prstů se přístroje dotklo, a uklízečky ho možná zapomněly pořádně očistit,“ připomíná Evangeline.

Umyjte i všechny skleničky, které budete v pokoji či koupelně mít. Když bude možné použít papírovou variantu, raději se rozhodněte pro ni. „Nikdy bych ty skleněné nepoužila, aniž bych je předtím neumyla,“ říká „odbornice na hotelovou hygienu“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články