Příběh hoaxu o podzemních garážích na místo sochy maršála Koněva a Zemanovy zdroje

flickr.com

Socha maršála Koněva | FOTO: flickr.com

V rámci „kauzy“ ohledně sochy maršála Koněva se v dezinformačních médiích objevoval hoax o tom, že na místo památníku mají být podzemní garáže. Tuto nesmyslnou teorii postupně zveřejnil web Parlamentní listy, Aeronet nebo třeba Ondřej Höppner. V pořadu Týden s prezidentem pak dezinformaci zopakoval i Miloš Zeman s tím, že fámu „zaregistroval“.

Zpravodajský web Lidovky.cz zmonitoroval, jak se věci mají ve skutečnosti. „Úvahy o vybudování parkovacích prostor pod náměstím, na kterém stojí Koněvova socha, sahají už zhruba do půli devadesátých let. Reálné obrysy ale projekt dostal až o dekádu později. Okolo roku 2005, kdy šestku vedl budoucí ministr životního prostředí v Nečasově vládě Tomáš Chalupa z ODS, začala radnice uvažovat o stavbě velkokapacitních garážových komplexů, celkem chtělo vedení Prahy 6 provozovat zhruba 2000 parkovacích míst. Jedna varianta byly garáže pod Dejvickou ulicí, další pod prostranstvím před hotelem International a třetí právě pod náměstím Interbrigády. Celá vize nakonec spadla pod stůl po nových volbách,“ píší Lidovky.cz. Podle zjištění zpravodajského webu se varianta garáží pod Dejvickou ulicí opět vrací do hledáčku vedení městské části. Pro tento záměr byla už zřízena i pracovní skupina. Varianta parkovacích míst pod náměstím Interbrigády je ale dle zdrojů serveru Lidovky.cz definitivně u ledu.

Podle mluvčího Prahy 6 Ondřeje Šrámka se na projekt někdo rozpomněl a rozhodl se použít ho v současné kauze proti Praze 6. „Takhle vypadají fake news. Když se do jednoho terče, v tomto případě starosty Koláře, pustí padesát střelců od Jiřího Ovčáčka, přes Jaroslava Foldynu až po ministry ruské vlády, tak se tlaku velmi špatně čelí,“ řekl Šrámek.

Legraci si z hoaxu udělal OMGzine. „Protože BIS jsou čučkaři, opírá prezident Zeman svá tvrzení o jednu paní, co něco slyšela, když nakupovala v krámě,“ poznamenává web.

#HOT NEWS

Protože BIS jsou čučkaři, opírá prezident Zeman svá tvrzení o jednu paní, co něco slyšela, když nakupovala v krámě.

Zveřejnil(a) OMGzine dne Neděle 8. září 2019

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner