Příběhy obyčejného šílenství. Model 2019

Hlídací pes

Jaromír Soukup | FOTO: Hlídací pes

IN MEDIAS RES. Vymknuta z kloubů doba šílí, že jsem se zrodil, abych napravil ji, stýská si Hamlet ve slavném dramatu Williama Shakespeara. Multimoderátor Jaromír Soukup zjevně tuzemskou realitu – a vlastní roli v ní – vnímá obdobným způsobem, jakým literární dánský kralevic prožíval svoji dobu.

Z toho úhlu pohledu je tedy celkem logické, že expolitik a mediální oligarcha Soukup ohlásil svůj návrat do politiky. A jako první vyhlásil nelítostný boj – už poněkud méně logicky – oligarchům a politikům.

Kolotoč miliard

Soukupův návrat je ale logický i z důvodu daleko méně vznešeného, než je obava o stav věcí veřejných. Jeho vydavatelský byznys jde strmě dolů a „velcí kluci“ (čti oligarchové) si již podle informací z trhu pořizují pohledávky.

Dalším krokem má být insolvence a ovládnutí nejen Soukupova vydavatelství s televizí Barrandov v čele, ale i jeho klíčového byznysu – firmy Médea, která prodává reklamu za miliardy do všech mediálních domů.

Žádný div, že pohledávky za Soukupem poptávají i konkurenti z vydavatelského průmyslu – Daniel Křetínský, Marek Dospiva či po návratu do mediálního byznysu pošilhávající PPF Petra Kellnera. Všichni zmiňovaní přitom s násilným převzetím firem v potížích mají bohaté zkušenosti a všem v portfoliu chybí celoplošná televize.

Soukupa by mohl ještě zachránit příchod silného investora. Tato varianta se ovšem nejeví příliš pravděpodobně. Obzvláště poté, co sebestředný multimoderátor a nyní i „znovupečený“ politik dokázal provést s čínskou půlmiliardou od Tvrdíka a spol.

Na Hrad! Nebo do blázince?

Po účinkování v jedenácti estrádách vydávaných za publicistiku či dokonce zpravodajství si Soukup přibral další roli, tentokráte v politické show.

V dávných dobách se politici hrůzou ani neodvažovali pomyslet na možnost, že by populární ředitel TV Nova Vladimír Železný vplul do jejich rybníčku.

Soukupův tah je více méně nechává klidnými, obzvláště poté, co se multimoderátor už už vidí v nejdůležitějším křesle na Pražském hradě.

Hamlet pro dosažení nápravy věcí veřejných i soukromých předstíral šílenství, což byla racionální volba. Jaromír Soukup postupuje se vší vážností. Přesto mnozí začínají pochybovat o jeho duševní pohodě…

Převzato z webu Hlidacipes.org.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner