Přichází Zemajdan! Co s tím mají společného Best, Plesl či Adam Bartoš?

Červené karty pro Zemana  na Národní třídě v Praze (ČTK)

Červené karty pro Zemana na Národní třídě v Praze | FOTO: ČTK

V souvislosti s protesty proti Miloši Zemanovi, které se en gros poprvé vyskytly 17. listopadu 2014, se objevilo tvrzení, že proti prezidentovi je organizován „majdan“. Pro úplnost je třeba uvést, že od převratu na Ukrajině kremelská imperiální propaganda spojuje označení „majdan“ automaticky s fašismem a tzv. barevnými revolucemi, které jsou podle ní všechny organizovány Spojenými státy, neziskovkami, Sorosem (potažmo Židy, sionisty, zednáři a ilumináty). V tomto narativu je pak jako majdan či barevné revoluce nazýváno protikomunistické povstání v Maďarsku v roce 1956, Pražské jaro 1968 a vůbec vše, včetně tzv. velké říjnové socialistické revoluce.

Jako první použil v českém prostředí slovo majdan v souvislosti s Milošem Zemanem 5. listopadu 2014 dezinformační web Aeronet. Po něm to opakovala řada prokremelských slouhů. Uvádíme prvotní zmínku i přehled prokremelských ohlasů u nás. Výčet a zároveň kruh pak uzavírá aktuální prosincový příspěvek Aeronetu, který podporuje svého prezidenta.

Aeronet, 5. listopadu 2014

Anonym: Hysterická kampaň proti Zemanovi pochází z dílny amerického velvyslanectví, na konci má být Babiš prezidentem a dostavba Temelína. Víme první!

Budeme svědky Majdanu na Václaváku?

Štvavá kampaň proti Zemanovi řízená z Babišových médií, která nakoupil před volbami 2013, tak sleduje jediný cíl, totiž oslabit Zemana a jeho důvěryhodnost a připravit půdu pro jeho odvolání. Vypadá to, že nechtějí Zemanovi dopřát ani dokončení mandátu, že ho chtějí odstranit už teď. Je to ale nebezpečná hra, protože Zeman je přímo volený prezident. Pokus o sesazení prezidenta by mohl zažehnout v naší zemi barevnou revoluci na způsob Majdanu. Voliči Zemana by se s tímto rozhodně v klidu nevyrovnali. A s barevnými revolucemi, s tím mají Američané sakra dobré zkušenosti, viz Arabské jaro, viz Sýrie, viz Majdan.

Adam Benjamin Bartoš, Twitter, 17. a 18. listopadu 2014

Krajské listy, 19. listopadu 2014

Rozhovor s Janem Velebou

Daniela Černá: Otřesné a ostudné, zfanatizovaný dav! Rodák z Vysočiny, senátor Veleba, hudruje nad vajíčky, co mířila na Zemana. Čeká nás Majdan?

Final Word, 2. prosince 2014  

Erik Best: Jak majdanizovat Zemana

Parlamentní listy, 26. října 2016

Rozhovor s Jiřím Svobodou

Zuzana Koulová: Režisér: Chystá se český majdan. V pátek k něčemu dojde. Jsou placeni z ciziny

Jaký je váš názor na stanovisko Mariana Jurečky, Petra Gazdíka a dalších, kteří odmítají přijít na státní oslavu 28. října a místo toho hodlají uspořádat vlastní akci na Staroměstském náměstí? Jde stále o vyjádření názoru, nebo to směřuje k rozdělování společnosti? Když už ani slavit neumíme spolu…

Já to chápu jako testy nějakého českého majdanu.

Final World, 27. října 2016 

Erik Best: Horáček cítí krev

„Horáček má totiž na Staroměstském náměstí moderovat akci, kterou všichni ostatní chápou jako protest proti Zemanovi. Někteří lidé o akci dokonce říkají, že jde o český Majdan.“

Parlamentní listy, 27. října 2016

Erik Best: Hra podpořená z ciziny. Herman, Soros, Horáček…

„Opravdu se rýsuje něco jako odlehčená verze majdanu. Když jsem z legrace napsal, že snad přijede Soros nebo aspoň jeho peníze, je to narážka na to, že často to dopadne tak, že podporujeme někoho proti někomu jinému a ani ta alternativa není nakonec moc příznivá,“ konstatuje analytik.

MF DNES, 27. října 2016

Jaroslav Plesl: Čekání na pražský majdan

Web KSČM desítka – na základě Aeronetu, 28. 10. 2016

Je kauza Herman – Brady přípravou na český Majdan?

Web Bloku proti islamizaci, 28. října 2016

Kdo se snaží vyvolat pražský majdan

Infokurýr, 2. listopadu 2016

Miroslav Petr: Začíná český Majdan

Svobodné noviny, 2. listopadu 2016

Břetislav Olšer: Začne 17. listopadu pražský Majdan a navrhne Herman, milý občan sudetský, na vyznamenání šéfa sudeťáků Henleina po vzoru Ukrajiny

Sputnik, 3. listopadu 2016

Ivan Kratochvíl: „Je to velice znepokojující situace, 17. listopad se může stát dnem českého Majdanu,“ řekl Sputniku Ivan Kratochvíl, velitel spolku Českoslovenští vojáci v záloze za mír.

Parlamentní listy, 3. listopadu 2016

Rozhovor s Jaroslavem Baštou

Tohle vše nasvědčuje tomu, že se připravuje svrhnutí Zemana ve stylu Majdanu a Herman v tom hraje zásadní roli. Může dojít k násilí, varuje bývalý zpravodajský důstojník Bašta

Web Národní demokracie, 4. listopadu 2016 

Pokus o český majdan nevyšel. Výsledkem je naopak posílení Zemana

UCHO24 (bez uvedení data, patrně 2016)

Jaroslav Bašta: Rudokartová mládež a její sponzoři už nám připravují pražský majdan

EUPortál, 13. května 2017

Lukáš Petřík: Scénář na odstranění Zemana a Babiše. Kdo to platí? Toto jsme se dozvěděli od politiků o demonstraci na Václaváku

„Od přátel, kteří tu merendu viděli zblízka, mám z první ruky, že se tam shromáždilo několikrát méně lidí, než s jurodivým vytržením v očích hlásala veřejnoprávní televize. Každý švindl tohoto ražení vysílá jasný signál, kdo a proč je v pozadí. V politice není hlavní, kdo a proč mi tím či oním momentálně třeba i nesedí. Rozhodující je, co bude ‚the day after‘, ‚den poté‘. Od těch, kdo vyrazili do nového útoku na hlavu státu, se jakékoli změny k lepšímu nedočkáme garantovaně. Je to inventář úkolovaný dát dohromady ‚Majdan‘ i nad Vltavou. Scénář je opsán do puntíku. ‚Majdan‘ je ovšem předehrou dvojího díla zkázy – ekonomického kolapsu a proměny země v nástupiště války. Jedno i druhé si umí přát leda fanatik nebo politická kurtizána. ‚Pražská kavárna‘ to nedělá zadarmo. Dokud cizí kasa, která si ji vydržuje, nezavře krám, politický opruz bude jistě pokračovat. Úměrně výši honoráře,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz místopředseda KSČM Josef Skála.

„Parlamentní politika a přímá volba prezidenta se dělá u voleb, tam voliči rozhodnou, kdo ano a kdo ne. Náměstí jsou pro politiky signálem, že je něco špatně a je třeba hledat příčiny nespokojenosti a řešit je. Nejhorší, co by se mohlo stát, je zneužití náměstí. Majdan, Tchien-an-men, Tahrir jsou toho příkladem,“ říká poslanec KSČM Leo Luzar.

EUserver, 14. května 2017

Břetislav Olšer: Světoví politici stojí frontu na přijetí v Číně, jen čeští zamindrákovaní trpaslíci Chovanec a Zaorálek dělají ofuky, aby mohli doma chystat za zády prezidenta Zemana český Majdan…

Aeronet, 18. prosince 2017

Anonym: VIDEO: Českou televizi v podstatě řídí Zdeněk Bakala, Evropské hodnoty a americká neziskovka PSSI z Prahy. Další pomluvy a diskreditace Aeronetu v nedělním Newsroomu na ČT24, baráž útoků zasáhla už i TV Barrandov a opět je na mušce Miloš Zeman!

Nechceme se dívat na to, jak peníze George Sorose přichází do ČR, aby pomohly porazit Miloše Zemana. Ty samé peníze způsobily Majdan v Kyjevě na přelomu let 2013 a 2014, ty samé peníze sponzorují Bílé přilby v Sýrii, ty samé peníze financují Pravý sektor na Ukrajině. Miloš Zeman je terčem útoků ze stejných důvodů, jako je terčem náš Aeronet. Mluvíme a píšeme o nepohodlných věcech, máme jiné názory na migraci, nechceme islamizaci národa, nechceme inkluzi, nechceme LGBT a destrukci tradiční rodiny prosazováním homoagendy v médiích.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]