Přihlížíme největšímu úpadku morálky a slušnosti od listopadu 1989

Jan Hrušínský (archiv autora)

Jan Hrušínský | FOTO: archiv autora

Od nástupu Zemana do funkce prezidenta si zvykáme na každodenní lži a nehoráznosti, které se stupňují a neberou konce. Přihlížíme největšímu úpadku morálky a slušnosti od listopadu 1989. Občas pohár přeteče a je třeba se ozvat.

S požehnáním prezidenta České republiky (sic!) se sešlo v Dejvicích na nepovolené demonstraci shromáždění lidí, kteří mávali zakázanými symboly komunismu a neonacismu, vyřvávali neonacistická hesla typu “Nic než národ!”, zároveň nezapomněli vybírat do předem připravené kasičky peníze, a křičeli, že trvají na falšování a překrucování naší historie po konci druhé světové války, jak tomu byli zvyklí před listopadem 1989.

Extrémisté, komunisté, stalinisté a neonacisté! Zoufalci s požehnáním prezidenta ČR. Policie tomuto nedovolenému srocení hanebnosti jen přihlížela. Je třeba se hlasitě ohradit, když kdejaké komunistické hovado bere do pusy slovo Osvětim. Milada Horáková byla vězněna v nacistickém lágru, než ji komunisti na dvoře pověsili stejně krutě a bolestivě, jako to dělali nacisté. Ferdinand Peroutka byl uvězněn v koncentračním táboře, aby ho nakonec jeden sprostý lhář obvinil z obdivu k Adolfu Hitlerovi.

V naší zemi žijí desítky tisíc lidí, jejichž nejbližší příbuzní byli v Osvětimi krutě zavražděni. Jsem jedním z nich a hlasitě protestuji proti tomu, aby grázlové, kteří se živí lhaním či obhajováním lží svých nadřízených, brali tyto zavražděné nevinné lidi jako rukojmí svých lží.

Prosím všechny demokratické politiky a všechny slušné lidi ve veřejných funkcích – nechoďte diskutovat s těmito lháři. Nestojí o žádnou pravdu a už vůbec ne o vaši slušnost. Té se jen vysmívají. Nedávejte jim, prosím vás, důležitost, kterou ve skutečnosti nemají. Nediskutujte v médiích s těmito extrémisty, estébáky, komunisty a neonacisty. Neposkytujte, prosím, rozhovory dezinformačním proruským médiím typu Parlamentních listů a jim podobných. Dodáváte jim zdání legitimity, kterou nemají.

Nedávejte důležitost politickým šmejdům, kteří se naši zem znovu cílevědomě snaží vytrhnout z civilizované části světa. Demokracii je třeba bránit proti všem extrémům. Děkuji vám.

Text byl publikován na autorově facebookovém profilu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]