Přijde obžaloba Babiše? Podle nejvyššího státního zástupce se blíží rozhodnutí o Čapím hnízdě

ČTK

Jízdárna v rekreačním areálu Farma Čapí hnízdo | FOTO: ČTK

Čapí hnízdo, kauza padesátimilionového dotačního podvodu, se vleče již několik let. Nyní bychom se již brzy měli dozvědět, zda skončí před soudem, alespoň to uvedl nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v rozhovoru pro Seznam Zprávy.

Zeman očekává, že dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch rozhodne o věci během prázdnin. „Ten spis je poměrně rozsáhlý. Lze očekávat, že nějakou dobu na to státní zástupce potřebuje. Myslím si, že se blížíme k okamžiku, kdy už by nějakým způsobem rozhodnout měl,“ uvedl Zeman.

V kauze jsou trestně stíháni premiér Babiš, jeho manželka, dcera z prvního manželství a několik dalších lidí. Podstatou kauzy je fakt, že Farma Čapí hnízdo měla být účelově vyvedena z holdingu Agrofert, aby dosáhla na dotaci určenou pro malé a střední podniky.

Babiš celou věc od počátku označuje za kampaň. Nejprve navíc nechtěl přiznat, komu Čapí hnízdo vlastně patří, resp. patřilo. V dokumentu Matrix AB ale o farmě mluvil jako o nejlepším nápadu, jaký kdy měl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner