Klub na obranu demokracie zve všechny zájemce na druhý diskusní večer věnovaný koordinaci a možnostem spolupráce české demokratické opozice. Tentokrát bude na téma „V čem mohou spolupracovat demokratické strany“. Debata se uskuteční v úterý 20. listopadu 2018 od 18:00 hod. ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze 2, Karlovo nám. 1/23 (vchod z Vodičkovy ul.). V diskusním panelu vystoupí hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, poslanci Miroslava Němcová, Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg. 

KOD se letos v létě u příležitosti výročí 21. srpna obrátil na veřejnost s návrhem na vytvoření koordinačního výboru české demokratické opozice, v němž by se účastnili ti politici, zástupci politicky aktivní veřejnosti a novináři, kteří jsou připraveni v rámci ústavy a zákonů vzdorovat babišovským a zemanovským Novým pořádkům a cílenému bourání polistopadové demokracie. Návrh podpořilo 1945 signatářů.

Takový výbor ovšem může vzniknout jen po široké veřejné diskusi politiků, lidí z akademického světa, z prostředí církví, z médií ad. Jako první krok proto KOD uspořádal 3. října diskusní večer na téma „Co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii“. Účastníci debaty hledali v diskusi se zhruba 230 posluchači způsoby, jak pomoci udržet v České republice demokratické zřízení. Hovořili mimo jiné o potřebě spojení demokratických politických stran a občanských skupin ve společném úsilí o udržení liberální demokracie.

Nyní KOD navazuje na tuto úspěšnou debatu dalším diskusním večerem. Protože říjnové komunální a senátní volby nezměnily nic na hluboké krizi, kterou prochází česká demokracie, pozvali pořadatelé do panelu tentokrát politiky, a sice představitele výrazných názorových proudů v demokratických stranách. Hostům večera položí tři otázky:

  1. Co je podle vás hlavní nebezpečí, které teď hrozí české demokracii?
  2. Co považujete v této situaci za hlavní problém strany, v níž se angažujete?
  3. Dovedete si představit, že by spolu politické strany, které se hlásí k parlamentní demokracii, právnímu státu a k účasti v západním společenství demokratických zemí, v některých zásadních věcech přes všechny rozdíly spolupracovaly?

Diskusi uvede předseda KOD Bohumil Doležal. Moderovat bude publicista a komentátor Adam Drda. Vstupné je volné, bez nutnosti předchozí registrace. 

Facebooková událost ZDE.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner