Přijede dalajláma. Vystoupí na Hradčanech

Dalajláma ()

Na Hradčanském náměstí, na dosah Pražského Hradu, zazní 17. října projevy vybízející k toleranci, respektu k lidským právům a podpoře občanské společnosti. Mezi řečníky vynikne Jeho svatost dalajláma, na jehož myšlenky přijde v jednu hodinu po poledni. Vystoupení spoluorganizuje Nadace Forum 2000, založená Václavem Havlem.

Pročínská rétorika vlády a prezidenta Zemana ustoupí do pozadí, Praha bude po tři říjnové dny patřit podpoře Tibetu. Jeho duchovní vůdce k nám zavítá z Bratislavy, kde se setká s prezidentem Andrejem Kiskou, přičemž účast na Hradčanech připomene rok 1990, kdy dalajláma prvně přijel do Československa. Tehdy přijal pozvání Václava Havla a spolu s kardinálem Františkem Tomáškem vystoupil na balkonu Arcibiskupského paláce.

Návštěva dalajlámy, který se zúčastní Konference Forum 2000 (16. – 19. října), proběhne bez zájmu Hradu. „Sešel bych se s dalajlámou, kdybych byl duchovní vůdce, nebo on velký investor,“ vyjádřil se prezident.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]