Prima prý nakonec odvysílá Show Jana Krause s Bradym bez úprav

Eric Drooker

Televize FTV Prima nakonec odvysílá pořad Show Jana Krause s pamětníkem holokaustu Jiřím Bradym bez úprav. Oznámil to provozní ředitel Primy Vladimír Pořízek. V pořadu řada osobností kritizuje prezidenta Miloše Zemana, hlavně kvůli neudělení státního vyznamenání Bradymu. Prima nejprve aktuální díl Show Jana Krause vyřadila ze středečního programu. Po kritice a obvinění z cenzury oznámila, že pořad uvede dnes večer v upravené verzi.

Jan Kraus však upozornil, že zásah do pořadu by znamenal porušení smlouvy. Nezkrácený záznam pořadu sám zveřejnil na internetu. Nakonec Prima sdělila, že pořad upravovat nebude. „Odvysíláme jej v podobě dodané produkcí SJK,“ oznámil provozní ředitel Primy.

Prima zdůvodňovala svůj postup nejdříve tím, že produkce pořadu nedodala nový díl včas, což ale produkční pořadu Simona Matásková popřela. Následně televize prohlásila, že pořad neodvysílala kvůli riziku sankcí za nevyváženost od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Proti tomu se ale ostře ohradila RRTV. V tiskovém prohlášení rada sdělila, že Prima má již stanovisko RRTV k podobnému případu z minulosti, kdy rada konstatovala, že postih za nevyváženost u zábavního pořadu nehrozí. Vyjádření Primy označila rada za alibistické a účelové.

Podle Bradyho synovce, ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), prezident zařadil Bradyho na seznam vyznamenaných, ale pohrozil jeho vyškrtnutím, pokud se Herman setká s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou. Hrad to popírá. V posledním dílu Show Jana Krause hosté, mezi nimiž jsou politici, zpěváci, sportovci či herci, podpořili Bradyho a Hermana ve sporu s Hradem. Televize ve středu místo nového dílu reprízovala starší díl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]