(ct24.ceskatelevize.cz) V pražské koalici to od konce března doutná. Piráti a TOP 09 se přeli nejprve o kontrolách prázdných bytů, poté o obsazení dozorčí rady Pražské plynárenské. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) nyní napsal otevřený dopis předsedovi TOP 09 Jiřímu Pospíšilovi.

Na sklonku března řekl primátor Hřib, že by se ke zjištění, jak velký je podíl prázdných bytů v různých částech Prahy, mohly využít údaje z odečtů elektroměrů. Zaznělo to v rozhovoru pro server Aktuálně.cz, který zároveň napsal, že by majitelům bytů, kde nikdo dlouhodobě nežije, mohla vzrůst daň z nemovitosti.

Ačkoli Hřib takovou interpretaci odmítl, čelil vzápětí kritice Jiřího Pospíšila, lídra TOP 09, resp. Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN), který hovořil o „levicových experimentech“, „zásadním ideologickém sporu“ a hrozícím rozpadu koalice.

I když se politici nakonec shodli, že se daň zvyšovat nebude a nedojde ani k průzkumu pomocí dat od energetiků, spor neutichá. Zdeněk Hřib nyní napsal Pospíšilovi kritický dopis, ve kterém se proti jeho postupu ve sporu o prázdné byty ohradil.

„Opravdu jsem nečekal, že když se dohodnu na analýze anonymizovaných dat z elektroměrů s oběma radními za TOP 09, jejichž gescí se to týká, tak že za to budu následně předsedou TOP 09 nálepkován jako komunista,“ napsal Hřib v otevřeném dopise Jiřímu Pospíšilovi. „V pražské koalici nemáme prakticky žádný věcný konflikt nebo ideový problém. Jediným problémem je nedodržování dohod a Vaše snaha o předvolební zviditelnění,“ dodal primátor.

Jiří Pospíšil se nad Hřibovým psaním podivil, téma elektroměrů považuje za vyřešené. Zdůraznil však, že dopis nečetl. „Nejsem schopen reagovat a ani nebudu,“ řekl.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora