Primátorka Brna zesměšnila Babiše. Přijel se chlubit očkovacím centrem, se kterým nepomohl

Eric Drooker

Ve středu se odehrála klasická scéna z politického života Andreje Babiše, pro něj s velmi neveselou dohrou. Přijel na neohlášený výlet do Brna, kde se nechal svým PR týmem natočit a nafotit ve zdejším velkokapacitním očkovacím centru na výstavišti. Promluvil o tom, jak je to skvělé a parádní, a vrátil se zpět do Prahy. A kde je problém? V tom, že Babiš s předmětným očkovacím centrem nemá nic společného. Ministři ani on s vybudováním vůbec nepomohli, vše zůstalo na bedrech Brna a kraje. Když vše dokončili, Babiš se sem jen přijel vyfotit.

Návštěvu očkovacího centra Babiš neohlásil ani primátorce. Jenže ta si celou věc nenechala pro sebe. Stačilo jí několik vět v České televizi a později na facebooku, aby Babiše naprosto ztrapnila. Připomněla, že přípravu centra její město zahájilo už na jaře, tedy zhruba v době, kdy se Babiš klaněl na letišti bednám s nekvalitními a předraženými čínskými rouškami. První velkokapacitní očkovací centrum v republice, které je schopno zahájit regulérní provoz, je v záložní nemocnici na brněnském výstavišti, a to zejména díky městu. Už na jaře jsme zajistili projekt, schválení a z městského rozpočtu poskytli finance na podzimní přebudování pavilonu G2. Provoz platíme spolu s Jihomoravským krajem a Fakultní nemocnicí Brno. Právě tato nemocnice bude mít na starost vše, co souvisí se zajištěním vakcinace pro 3 600 lidí denně. Vyžaduje to velké úsilí a nasazení, za což FN Brno velmi děkuji. Stejně tak oceňuji přínos mnoha dalších subjektů (BVV, složky IZS), které nám pomáhají. O většině těchto i dalších informací se pan premiér Babiš při dnešní prohlídce nemocnice na výstavišti, o níž nás ani dopředu oficiálně nikdo neinformoval, o pozvání nemluvě, nějak zapomněl zmínit, napsala primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS) na facebooku.

Eric Drooker

Znamená to, že Babiš se nejen přijel pochlubit jejich prací, ale ani neráčil primátorku a další zástupce města nebo kraje pozvat na setkání v očkovacím centru, které oni pomohli vybudovat. Je to klasické schéma PR Andreje Babiše. Dříve se jezdil ukazovat na masově navštěvované akce. Zneužíval velké kulturní akce v malých i velkých městech, hudební festivaly, koncerty. Ty teď nejsou, takže si klidně ukradne pro své PR očkovací centrum, které vybudovali jiní a on k němu nijak nepřispěl. I když mohl kdykoliv zavolat primátorce a nabídnout pomoc, zeptat se, projevit nějakou snahu. Nic takového se nestalo. Připomínám, že samotnou stavbu jsme zvládli v rekordním čase díky městem stoprocentně vlastněným Veletrhům Brno, které vláda svými nařízeními a souvisejícími kroky opakovaně poškozuje, uvedla také primátorka Brna.

V krizi se nejlépe ukazuje, kdo je schopný a kdo je neschopný. Zatímco vláda neumí sama sehnat vakcínu, neumí udělat kvalitní kampaň a neumí k vakcíně poslat nemocnicím jehly, ostatní se starají, jak ukazuje příklad Brna, kde si sami vybudovali jediné velkokapacitní očkovací centrum v ČR. Dalším příkladem jsou jižní Čechy, ty mají také vlastní promyšlenou strategii budování vakcinačních center. A Babiš? Ten se byl v úterý podívat, jak to vypadá v O aréně, že by tam nějaké očkovací centrum také mohlo být. Jak to stálo na plakátech Babiše před lety? Jsme schopný národ, jen nás řídí nemehla. ANO.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články