Princ Andrew má soudu dokázat, že je neschopen se potit. On nic dokazovat nechce

Princ Andrew v roce 2012 (Carfax2 / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

Princ Andrew v roce 2012 | FOTO: Carfax2 / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

Právníci Američanky, která obvinila prince Andrewa ze sexuálního napadení, chtějí získat důkaz o údajné neschopnosti britského prince se potit. Právní tým Virginie Giuffreové podal žádost v rámci občanskoprávního řízení proti princi u newyorského soudu.

„Osmatřicetiletá Giuffreová tvrdí, že ji princ Andrew sexuálně napadl, když byla jako mladistvá v domě Jeffreyho Epsteina a Ghislaine Maxwellové. Princ Andrew tato obvinění rozhodně popírá. V rozhovoru pro BBC Newsnight v roce 2019 uvedl, že ‚problém‘ s její výpovědí spočívá v tom, že kvůli jeho tehdejšímu zdravotnímu stavu se nemohl potit, jak žena tvrdí,“ píše BBC.com.

Týdeník FORUM, číslo 19 (FORUM 24)

Občanskoprávní žaloba podaná v USA tvrdí, že princ Giuffreovou – tehdy známou jako Virginia Robertsová – sexuálně zneužíval v londýnském domě Maxwellových a v Epsteinových domech na Manhattanu a v Little St James na Panenských ostrovech.

Epstein, odsouzený sexuální delikvent, spáchal v roce 2019 ve vězení sebevraždu, když čekal na soudní proces kvůli obchodování se sexem. Britská společenská celebrita Maxwellová byla tento týden shledána vinnou z toho, že naváděla nezletilé dívky, aby se jím nechaly sexuálně zneužívat. Byla podle soudu hlavou celé organizační pyramidy, která Epsteinovi a dalším lidem z vyšší společnosti dodávala velmi mladé dívky pro jejich záliby.

Návrh podaný právníky paní Giuffreové vyzývá prince Andrewa, aby dodal „veškeré dokumenty týkající se vašeho údajného zdravotního stavu anhidrózy, hypohidrózy nebo vaší neschopnosti potit se“.

Právníci prince Andrewa uvedli, že se princ proti žádosti ohradil „z důvodu, že je obtěžující a požaduje důvěrné a soukromé informace a dokumenty, které jsou irelevantní, nepodstatné a nelze rozumně předpokládat, že by vedly k odhalení přípustných důkazů“. Dodali, že princ Andrew žádné takové dokumenty, které by mohl předat, nemá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]