Princ Charles a vévodkyně Camilla byli očkováni proti koronaviru

Princ Charles. (Pixabay/ID 12019)

Princ Charles. | FOTO: Pixabay/ID 12019

Princ z Walesu a vévodkyně z Cornwallu dostali očkování proti covid-19, uvedl Clarence House, oficiální princovo sídlo. Před měsícem se očkování podrobili královna Alžběta a princ Philip. Zprávu přinesla stanice BBC.

Dvaasedmdesátiletý princ Charles a třiasedmdesátiletá Camilla jsou ve věkové kategorii 70 let a starší, a tak byli vyzváni, aby se k očkování přihlásili.

Královská rodina patří mezi 12,6 milionu lidí ve Spojeném království, kteří dosud dostali alespoň jednu dávku vakcíny. Není známo, jakou vakcínu princ Charles a Camilla dostali, ani zda byli očkováni společně.

Princ Charles měl pozitivní test na koronavirus v březnu loňského roku  a prodělal mírné symptomy nemoci. Vévodkyně Camilla byla v té době také testována, ale neměla virus. V červnu princ z Walesu zaměstnancům NHS (National Health Service, Národní zdravotní služba) prozradil, že ani dva měsíce nemoci se mu ještě zcela nevrátil čich a chuť. Princ tehdy probíral své osobní zkušenosti s pracovníky královské nemocnice v Gloucestershire.

K osobám starším více než 70 let patří ve Spojeném království 15 milionů lidí a ti jsou očkováni v první fázi imunizačního programu. Vláda si stanovila za cíl očkovat všechny tyto lidi do 15. února.

Několik dalších známých osobností už také bylo proti koronaviru očkováno. Sir Elton John, 73 let a sir Michael Caine, 87 let se také objevili v inzerátu NHS, který vyzývá veřejnost, aby se nechala očkovat. Cílem je ukázat ostatním, že dostat život zachraňující injekci je snadné a bezpečné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články