Princezna Beatrice se vdala při malém obřadu za účasti královny Alžběty II.

YouTube

Princezna Beatrice se svou matkou | FOTO: YouTube

Princezna Beatrice, dcera prince Andrewa a vévodkyně Sarah, vnučka královny Alžběty II., se provdala za italského magnáta Edoarda Mapelli Mozziho během soukromého obřadu ve Windsoru. Svatba se konala v pátek dopoledne v Královské kapli Všech svatých. Zúčastnili se jí královna a vévoda z Edinburghu spolu s dalšími blízkými příbuznými.

Původně se svatba páru měla konat v květnu, ale koronavirus plány zpozdil. Nové datum nebylo oznámeno předem a Buckinghamský palác uvedl, že obřad byl „malý“. Svatba se konala v 11 hodin v souladu se všemi příslušnými vládními pokyny, uvedl Buckinghamský palác v prohlášení.

Když došlo 23. března k opatřením proti šíření koronaviru, byly v Anglii zakázány všechny svatby. Od 4. července se však mohou konat obřady s účastí do 30 osob. Rodiny obou snoubenců se znají už celé roky. Beatrice je v pořadí nástupnictví na trůn devátá. Pracuje pro softwarovou firmu Afiniti, která se zabývá umělou inteligencí, a je tam viceprezidentkou. Mapelli Mozzi je synem olympijského lyžaře Alessandra Mapelli Mozziho.

Královna Alžběta (94) a princ Philip (99) jsou od března v izolaci ve Windsoru a obřad je považován za první příležitost, kdy se pár zúčastnil rodinného shromáždění od doby vyhlášení karantény.

Royal Lodge ve Windsoru leží kousek od hradu Windsor, což je místo, kde princezna Beatrice vyrůstala. Její rodiče, princ Andrew a Sarah, vévodkyně z Yorku, tam stále žijí a zúčastnili se také obřadu. Kapli používá královna pravidelně, když tam chodí na bohoslužby.

(BBC.com)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner