Smrti princezny Diany se dalo předejít. Je za ní rozhovor pro BBC, tvrdí její kamarádka

Princezna Diana (flickr.com/slagheap)

Princezna Diana | FOTO: flickr.com/slagheap

Uplynulo již 24 let od smrti oblíbené princezny z Walesu, přesto se okolo jejího skonu stále objevují nové informace a spekulace. Nyní se vyjádřila Dianina přítelkyně, která je přesvědčena o tom, že ví, jak se dalo tragické události předejít. Podrobnosti přinesl deník The Daily Mirror.

Simone Simmonsová tvrdí, že za smrtí její přítelkyně stojí rozhovor s Martinem Bashirem z roku 1995, který ji psychicky zničil. Právě v interview v pořadu Panorama totiž Diana poprvé přiznala problémy svého manželství s princem Charlesem. Hovořila také o tom, že v manželství jsou tři, čímž narážela na blízký vztah následníka trůnu a Camilly Parker Bowlesové.

Podle Simmonsové byla princezna obelhána, aby se rozhovoru pro BBC zúčastnila. “Diana byla z rozhovoru nadšená, protože si myslela, že v něm bude moct prezentovat svou charitativní činnost,” řekla Simone. K tomu však nedošlo a probíhající vyšetřování nyní zjišťuje, jak se vlastně BBC podařilo rozhovor získat.

Jedna z verzí tvrdí, že Bashir použil zfalšované bankovní výpisy, aby přesvědčil Dianina bratra Earla Spencera k vystoupení princezny. Té později novinář tvrdil, že má napíchnutý telefon a personál v královských palácích prodává médiím informace.

“Psychicky ji ničil a vyvolával v ní paranoiu. Tvrdil jí, že královská rodina ji chce odvrhnout a přesvědčoval ji, že nemůže věřit svým přátelům, ani zaměstnancům, k nimž měla blízký vztah,” vzpomíná Simmonsová s tím, že to vedlo k následnému chování Diany.

Kvůli odposlechům kontaktovala British Telecom, “štěnice” hledala všude, kde by mohly být instalovány. Žádné pochopitelně nikdy nenašla.Simone také připomíná, že Diana neprávem vyhodila svého řidiče, protože jí bylo řečeno, že vynáší informace tisku.

Tyto všechny události a především paranoia, kterou princezna z Walesu trpěla po interview s Martinem Bashirem, vedlo podle Dianiny kamarádky k její smrti. Stačilo tak prý jen málo a milovaná princezna mohla být stále naživu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články