Princové Harry a Andrew se neobjeví na balkoně po boku královny během oslav jejího jubilea

Ilustrační foto (dackelprincess / Flickr / CC BY-SA 2.0)

Ilustrační foto | FOTO: dackelprincess / Flickr / CC BY-SA 2.0

Princ Harry a princ Andrew se nezúčastní tradiční ikonické scény na královském balkoně Buckinghamského paláce v rámci oslav královnina platinového jubilea, které proběhnou na začátku června, informuje BBC.

Delší dobu se spekulovalo o tom, kdo bude přítomen při ikonické scéně na královském balkoně, kde členové královské rodiny budou mávat davům při takzvaném Trooping the Colour. To proběhne v prvním červnovém týdnu v rámci oslav platinového jubilea, které se konají u příležitosti 70 let královniny služby. Buckinghamský palác uvedl, že královna se rozhodla, že přítomni budou „pracující členové královské rodiny“, kteří vykonávají oficiální královské povinnosti, a jejich děti.

(Týdeník FORUM)

To vylučuje prince Harryho a Meghan, vévodkyni ze Sussexu, a to i v případě, že se manželský pár na červnový jubilejní víkend do Spojeného království vrátí.

Na balkoně se zbytkem rodiny nebude ani princ Andrew, který odstoupil od královských povinností v důsledku nyní již vyřešeného obvinění ze sexuálního napadení, které proti němu bylo vzneseno ve Spojených státech.

Chystaných akcí se má podle prozatímních informací zúčastnit i sama 96letá královna. Potvrzeno to však bude až blíže k datu konání, nebo dokonce až v samotný den. Královna měla v poslední době problémy s pohyblivostí, takže se vzdala řady akcí. Objevily se tedy dohady, nakolik se bude moci účastnit oslav svého platinového jubilea, které se uskuteční během prodlouženého prázdninového víkendu od 2. do 5. června.

Na balkoně budou 2. června vedle královny také princ z Walesu a vévodkyně z Cornwallu, vévoda a vévodkyně z Cambridge a jejich děti. Dále pak hrabě a hraběnka z Wessexu a jejich děti a královská princezna a její manžel, sir Timothy Laurence.

Přestože princ Harry a princ Andrew s rodinami nebudou součástí balkonové scény, jejich účast na akcích, jako je děkovná bohoslužba nebo jubilejní obědy, nebyla vyloučena.

Na platinové jubilejní přehlídce se znovu objeví zlatý státní kočár, který nebyl v ulicích Londýna k vidění více než 20 let. Jedná se o kočár z 18. století tažený koňmi, který byl použit k přepravě královny na její korunovaci v roce 1953.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články