Připadá vám normální, že náš předseda vlády ve své firmě týrá slepice?

Ilustrační foto ()

Úroveň společnosti se snadno pozná na chování k zvířatům. Česko je jednou z nejhorších zemí, co se týká zacházení se slepicemi. Naše slepice žijí z 80 procent v těch nejmenších boxech a v naprostém hnoji.

Je zcela jisté, že tato zvířata nesmírně trpí, a hledisko, že jde o průmyslovou živočišnou výrobu, je jen přitěžující okolností. Žádná slušná společnost se takhle nechová k žádným živým tvorům, protože toto utrpení slepice cítí, i když jsou prohlášeny za živočišnou výrobu. A zřejmě tím spíš.

Naše „živočišné výrobce“ ještě nenapadlo, že trpící zvíře nám dává to nejhorší maso a nejhorší vejce. Nenapadlo je, že nízká kvalita života slepic přesně odpovídá té nejhorší kvalitě masa z našich slepičinců.

Jejich maso je jistě levné, ale bohužel za cenu totálního utrpení zvířat a naprostého podcenění podmínek, které vedou k dobrému životu těchto tvorů. Chováme se, jako bychom preferovali maso z koncentráků, protože je nejlevnější.

A mezi všemi firmami, které se chovají ke slepicím více než hnusně, kraluje firma předsedy vlády Andreje Babiše. Její chování ke slepicím je totiž zřejmě ze všech slepičinců v zemi nejhnusnější. Jedná se podle České televize o firmu Druko Střížov, která patří Andreji Babišovi. Má devět hal slepičinců s osmi klecovými chovy. Kapacita je 178 tisíc nosnic. Svědectví reportérů ČT je strašné.

Slepice jsou zde zcela nejzuboženější. Téměř nereagují na světlo. Mají po těle otevřené rány. V boxech leží mrtvé slepice a živé je oklovávají. Společnost Agrofert odmítla záběry komentovat a pak se různě vykrucovala.

Andrej Babiš tuto informaci shodí s tím, že se ho to skoro ani netýká. Nějaká z mnoha firem má nějaký problém. Vždyť on o tom chudák ani neví.

Jenže to je naprostý nesmysl. On za to přímo zodpovídá. A je to navíc přesnou ukázkou toho, jak přemýšlí i ve všech dalších oblastech. Jak přemýšlí o právním státu, o svobodě médií, o dělbě moci. Všechny tyto zásadní principy hází do jednoho pytle nepotřebných kuriozit, které upřímně nechápe a jsou mu jedno.

Každý z nás zcela zásadně zodpovídá za chování každé firmy, která nám patří. Neexistuje žádná výjimka, že bychom snad nezodpovídali za své firmy proto, že už jich máme moc. Nekulturnost a ohavnost firmy, která patří předsedovi vlády, reprezentuje jeho vlastní nekulturnost a jeho vlastní ohavnost.

Je jasné, jak to bude zlehčovat. Ale pravda je jasná: Andrej Babiš brutálně mučí zvířata. A dělá to proto, že ani v jiných oblastech nemá žádnou kulturu.

Náš premiér je prostě ubohý barbar. Když jsme před ním nedokázali ubránit naši zemi, pojďme alespoň před ním bránit naše zvířata. Za nic nemůžou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]