Připomínat 21. srpen je prý antikomunistická hysterie, myslí si v Šumperku

21. srpen 1969 aneb Češi proti Čechům. Několik vteřin po zabití Danuše Muzikářové na demonstraci v Brně. Foto publikované v časopisu Quick. (ABS / srpen1969.cz)

21. srpen 1969 aneb Češi proti Čechům. Několik vteřin po zabití Danuše Muzikářové na demonstraci v Brně. Foto publikované v časopisu Quick. | FOTO: ABS / srpen1969.cz

Připomínat okupaci komunistických „bratrů“, která začala 21. srpna 1968 a tvrdé potlačení protestů ze srpna 1969 je prý primitivní antikomunismus. Myslí si to komunisté v Šumperku. Vydali pozoruhodné prohlášení, jako vytřižené z normalizačního Rudého práva.

„Mediální hysterie okolo 21. výročí vstupu vojsk Varšavské smlouvy do Československa a 20. výročí následných protestů opět uměle rozvířila v některých částech společnosti primitivní antikomunismus. Ten se projevil nejen včerejšími protesty pořádanými pochybným spolkem Milion chvilek pro demokracii v Praze před sídlem ÚV KSČM, ale i v okrese Šumperk, kdy nám byla přelepena a následně poškrábána naše vitrína s plakáty, a chodník na pěší zóně v Šumperku popsán nápisem – KSČM je zločinecká organizace,“ stěžují si šumperští bolševici na Facebooku.

Spíše než stěžovat by se měli zamyslet a v prvním kole by si měli upřesnit termíny. V srpnu 1968 nešlo o žádný vstup. Šlo o okupaci a vraždění obyvatel Československa. Nic není uměle rozvířeno. V srpnu 1969 komunisté vraždili vlastní občany. Poslali na ně například svoje nelegální ozbrojené jednotky Lidové milice. Vráždící lůza z milicí nebyla nikdy potrestána. Antikomunismus nikdy není primitivní, stejně tak Milion chvilek není pochybný spolek. A že komunistům v Šumperku někdo počmáral plakáty a chodník? Komunisté v celé zemi by měli být rádi, že revoluce v roce 1989 proběhla tak, jak proběhla. Většina jich totiž patřila a patří do vězení. Takže jen za poškrábanou nástěnku by měli být rádi.
„OV KSČM Šumperk odsuzuje antikomunistickou hysterii podporovanou rovněž i spolkem Milion chvilek pro demokracii a na něj navázanými neformálními skupinkami a útoky na majetek KSČM mající zamaskovat a upozadit podstatnější sociálně ekonomické problémy naší společnosti,“ dodávají v prohlášení šumperští rudí, reprezentanti strany, která čtyřicet let držela své obyvatele ve vězení a ty, kteří se bránili, mučila, vraždila a ničila jim životy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]