Přispěvatel Parlamentních listů a člen Rady ČTK Žantovský kandiduje do Senátu za SPD

Petr Žantovský (ČTK)

Petr Žantovský | FOTO: ČTK

Server Mediář informoval o tom, že Petr Žantovský, člen Rady ČTK, bude kandidovat v senátních volbách s podporou SPD Tomia Okamury. Žantovský je známý svými pravidelnými články pro dezinformační web Parlamentní listy a také svým předrevolučním příspěvkem ve znormalizovaném časopise Melodie, ve kterém se navážel do vyhozeného publicisty Jiřího Černého.

Žantovský bude kandidovat na Kolínsku. Do Rady ČTK byl zvolen za hnutí ANO. „SPD mě oslovila, abych kandidoval jako nezávislý. Priority si určuju sám podle toho, čemu se věnuju dlouhá léta,“ uvedl podle Mediáře Žantovský. „Pro mě to je příležitost prosazovat správné věci a bránit těm, které považuju za nesprávné. Neslibuju žádné stavění školek a silnic,“ dodal.

Žantovský také obdržel vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana. Dříve měl blízko k ODS, později k hnutí ANO Andreje Babiše, nově spolupracuje s Okamurou. Ve svých textech se vyjadřuje k médiím a kritizuje zejména ty novináře, kteří informují o problematických aspektech vlády premiéra Babiše a prezidenta Zemana. Nelíbí se mu také fungování veřejnoprávních médií.

V minulosti neúspěšně kandidoval do Rady České televize, na pozici generálního ředitele ČTK a Českého rozhlasu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]