Přítele Faltýnka a Prymuly vyšetřuje policie kvůli podvodu a zpronevěře

Místopředseda poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek (ČTK)

Místopředseda poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek | FOTO: ČTK

Muže, který ve své galerii prodával obrazy Jaroslava Faltýnka a s Romanem Prymulou chtěl rozjíždět projekt testování na covid, vyšetřuje policie. Podle informací serveru Seznam Zprávy může být Jan Třeštík zapleten do rozsáhlé zpronevěry. Jednat se může až o 244 milionů korun.

Třeštík je známý svými kontakty na vlivné osoby, což dokládá i jeho přítomnost na vyšehradské schůzce, po níž musel v čele ministerstva zdravotnictví skončit Roman Prymula. Právě se současným poradcem prezidenta chtěl pražský galerista podnikat. Jejich projekt testování na covid-19 ovšem nakonec neuspěl.

S dalším účastníkem tajné schůzky, Jaroslavem Faltýnkem, má Třeštík také blízký vztah. Ve své galerii Hauch Gallery totiž prodával obrazy šéfa poslaneckého klubu hnutí ANO. 

Ani tyto známosti však Třeštíkovi nyní zřejmě nepomohou. Jak uvádí Seznam Zprávy, pražská hospodářská kriminálka zablokovala galeristův podíl ve společnosti. Nesmí ho tak prodat ani na nikoho převést. 

Důvodem je podezření, že Třeštík použil obraz zahraničního malíře v hodnotě okolo 244 milionů ke spáchání podvodu. Muž, který měl problémy se zákonem již v minulosti, svou vinu odmítá a tvrdí, že se stal obětí vydírání. Policie ovšem jako podezřelého stále vede Jana Třeštíka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]