Obdivovatelé Diany ostře napadali Camillu. Nenávist vyvolal seriál Koruna

Camilla, vévodkyně z Cornwallu (snl.no/Kelvin Boyes)

Camilla, vévodkyně z Cornwallu | FOTO: snl.no/Kelvin Boyes

Očekávaná premiéra čtvrté řady seriálu „Koruna“ přinesla nejen nadšení, ale také kritiku. Její největší nápor musí nyní snášet manželka prince Charlese Camilla. Fanoušci princezny Diany ji totiž podle webu Page Six opět po letech začali zaplavovat nadávkami a urážkami. Kvůli tomu byly zakázány komentáře na twitterovém účtu, který informuje o dění kolem Charlese a jeho ženy.

Že se bude nová série „Koruny“ týkat i doby, v níž byla ještě Diana princeznou a zažívala si dramatická léta po Charlesově boku, bylo dopředu jasné. Málokdo ovšem čekal, že se v divácích probudí emoce, které rozvod královského páru, vyvolával. 

Netflix navíc vztah mezi královským párem vykresluje jako velmi nefunkční, Charlesovy pletky s Camillou Parker Bowlesovou pak podle dramatizace měly trvat po celou dobu princova soužití se zesnulou manželkou. A právě i tato skutečnost rozbouřila velkou vlnu nevole. 

Eric Drooker

Diana je totiž pro velkou část britské veřejnosti stále nedotknutelná a Camillu i po letech mnozí berou jako osobu, která rozbila rodinu se dvěma dětmi.

Ukázalo se to i na oficiálním twitterovém účtu Clarence House, na němž se publikují podrobnosti ze života prince z Walesu a vévodkyně z Cornwallu. 

Poslední příspěvěk na sociální síti začali komentovat především Camillini kritici, kteří dávali jasně najevo, že pro ně zůstane v srdci pouze Diana.

“Nikdy ji nenahradíš, ani za milion let. Je to naše princezna, teď a napořád,” napsal jeden z nich. Správce účtu proto zvolil nejjednodušší řešení a komentáře dočasně zakázal. 

Charles a Camilla letos v dubnu oslavili patnácté výročí od svatby. Začátek jejich přátelství se však datuje už do šedesátých let. Tehdy se údajně měla začít desetiletí trvající romance, kterou přerušilo princovo manželství s Dianou. Charlesovi fanoušci tvrdí, že se k němu jeho současná manželka hodí daleko víc, než zesnulá princezna. 

Sám nejstarší syn královny Alžběty II. před časem přiznal, co pro něj Camilla znamená. „Nikdy jsem se nesetkal s nikým, kdo by disponoval větším šarmem, byl moudrý a dokázal mě rozesmát za každých okolností. S nikým jsem se necítil tak dobře a příjemně,“ vyznal se Charles.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články