Pro Čaputovou asi bylo setkání se Zemanem šok. Raději o něm mlčí

Miloš Zeman a Zuzana Čaputová (instagram Z.Čaputové)

Miloš Zeman a Zuzana Čaputová | FOTO: instagram Z.Čaputové

Návštěva nové slovenské prezidentky na Pražském hradě byla pro mnohé Čechy, stýskající si po důstojném člověku v čele země, velmi očekávanou událostí. Zuzana Čaputová si ovšem z Prahy patrně neodvezla jen příjemné zážitky, ale i rozporuplné vzpomínky na povinné setkání s Milošem Zemanem. Jak ukazují sociální sítě prezidentky, nešlo o nic, co by chtěla brzy znova absolvovat.

Billboard deníku FORUM 24 a časopisu Revue FORUM (FORUM 24)

Rozumně smýšlející Češi se obávali, aby audience na Hradě neskončila kvůli nepřijatelnému chování Miloše Zemana ostudou. Nebylo to sice tak strašné, jak by mohlo, ale rozhodně není čím se chlubit. Srovnání dvou hlav sousedních států opět ukázalo, že máme co závidět. Diskutovat o tom, že Zeman na výkon své funkce fyzicky nemá, je zbytečné.

Dokázal to nejen při průchodu k Hradu, ale také na tiskové konferenci, kde dělal Zuzaně Čaputové ostudnou stafáž. Na Zemanovo „lovení čehosi ve vzduchu“ už si mnozí zvykli, ale pro dámu to musel být šok.

Není divu, že jako hlavní zprávu z Čech zmínila na Twitteru slovenská prezidentka návštěvu hrobu Václava Havla, ne oněch pár chvil, které jako nově zvolená hlava státu musela strávit ve společnosti Miloše Zemana.

Ani na instagramu Čaputové z toho nevyšel český prezident nejlépe. Snímek, který ho zachycuje se slovenskou prezidentkou, totiž přesně vystihuje jeho špatnou „formu“, o níž však neustále lže celému národu.

Naštěstí pro nástupkyni Andreje Kisky jí návštěva nabídla i příjemné okamžiky. Například koncert na její počest, uspořádaný na Kampě, nebo setkání s Karlem Schwarzenbergem, politikem, který ji na rozdíl od Zemana ve slovenských prezidentských volbách podporoval.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]