Ohlášené protesty komunistů a dalších odpůrců Severoatlantické aliance proti projíždějícímu konvoji amerických vojáků vyburcovaly velké množství občanů a řadu občanských iniciativ k celé sérii akcí na obranu západního směřování České republiky.

Některé akce mají rozměr happennigu, kupříkladu jízda motorkářů a historických vozidel, které organizuje herec Václav Marhoul. Iniciativa Podhradí (Červené karty) podporuje občany, kteří budou vítat americký konvoj na různých místech po celé délce trasy prostřednictvím letáků s pozdravem Hi FRIENDS. Během pobytu amerických vojáků v Praze proběhnou dva koncerty, jeden u ruzyňských kasáren 31. 3. od 16.00 (ulice Drnovská), kde budou vojáci ubytováni, a druhý večer v divadle La Fabrica. Smyslem těchto akcí je projevit solidaritu spojeneckým vojákům a prezentovat Čechy jako dobré spojence. A tím také marginalizovat případnou ostudu, kterou napáchají komunisté.

Nejde ale jen o to, jak nás budou vnímat Američané. Jde tu zejména o nás samotné, o českou společnost a její hierarchii hodnot. Proto Svobodné fórum, iniciativa Listopad ještě neskončil a Klub na obranu demokracie, jehož předsedou je spolupracovník SF Bohumil Doležal, považují za podstatné, aby příznivci západní orientace České republiky během víkendu nevyklidili komunistům a dalším odpůrcům našich západního stylu demokracie pražské ulice. Na komunistickou petici za vystoupení České republiky z NATO je třeba adekvátně odpovědět a požadovat po české vládě přesný opak, tedy prohloubení spolupráce s našimi spojenci a pomoc těžce zkoušené Ukrajině.

Výčet akcí a iniciativ zřejmě není konečný.

Zde je program akce a leták Hi Friends!

Svobodné fórum

Program akce PRO KONVOJ

 

HIFRIENDS_CZECHPOINT.ai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner