Pro páry je daleko lepší, když partneři spí odděleně, tvrdí lékař

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Společná ložnice pro manžele, nebo partnerské páry je samozřejmostí ve většině domácností. Jak se ovšem ukazuje, společně strávené noci nemusí být pro zdravý spánek lidí zdravé. Na TikToku se o tom rozhovořil populární lékař.

Doktor Karan Rajan má na sociální sítí téměř 3,5 milionu sledujících, kterým servíruje někdy překvapivá zjištění odborníků. Nyní přichází s teorií o zlepšení spánku. 

Podle Rajana by se páry měly vyhnout sdílení jedné postele a rozhodně preferovat oddělené ložnice. Je to údajně pro kvalitní spánek daleko lepší, než se “mačkat” na jednom lůžku. „Pokud se druhá osoba ve spánku pohybuje nebo chrápe, brání vám to dostat se do hlubokých fází spánku,” vysvětluje lékař. 

@dr.karanr

Sleep divorce #sleep #dream #schoolwithdrkaran #learnontiktok #BRITsMOVER

♬ Home – Edith Whiskers

“Ty vaše tělo potřebuje k načerpání energie, což ovlivňuje kvalitu spánku. Ne každý má stejné spánkové cykly. Pokud tedy dva lidé spí ve stejné posteli, jeden nebo oba jsou chronicky nevyspalí,” dodává.

Důležitým faktorem je i teplota, která se při sdílení postele zvyšuje. „Jedním ze spouštěčů, které potřebujete k usnutí, je pokles tělesné teploty. Tím, že budete spát s někým ji zvyšujete a bude vám trvat déle než usnete,” tvrdí Rajan.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články