Pro Zemana jsou důležitější čínské peníze ve fotbale než 17. listopad

Twitter

Miloš Zeman s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem | FOTO: Twitter

Prezident Miloš Zeman půjde podle serveru Seznam Zprávy na zápas fotbalové Slavie, jejíž úspěchy se odvíjejí zejména od čínských peněz. Hlava státu, která téměř na žádné veřejné akce nechodí a kvůli špatnému zdravotnímu stavu omezuje téměř všechno, tak dává najevo, kde jsou její nejvyšší priority.

Zeman si veřejně nepřipomněl například 17. listopad, a to ani letos, kdy od sametové revoluce uběhlo třicet let. Ignoroval i výročí okupace 21. srpna 1968. Téměř nejezdí na zahraniční návštěvy a jediná věc, které se pravidelně věnuje, jsou servilní rozhovory na spřátelené TV Barrandov.

Teď se tedy dočkáme toho, že půjde podpořit jednu z mála čínských investic v České republice Slavii. Protože právě Čína je jednou ze dvou zemí (spolu s Ruskem), které Zemana zajímají. Mnohem víc než svoboda a demokracie.

Celá věc je ještě bizarnější proto, že Zeman rozhodně není žádný sportovní fanoušek. Na rozdíl od svého předchůdce Václava Klause nenavštěvuje sportovní zápasy a o sportovní dění se v podstatě nezajímá.

Miloš Zeman téměř každým svým krokem dokazuje, že to jediné, proč je ještě stále na Pražském hradě, jsou zájmy těch, kdo pro něj pracují a jsou s těmito dvěma režimy spojeni a vydělávají na nich. Jedinou dobrou zprávou je, že v učebnicích dějepisu se o Zemanovi v podstatě nic psát nebude. Protože kromě svého okolí nikomu nic nepřinesl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner