Proboha, kde to žijeme, zuří zpěvačka Csáková. V Česku se prý ze zaměstnání vyhazují slušní lidé

Ilona Csáková (ČTK / Michaela Říhová)

Ilona Csáková | FOTO: ČTK / Michaela Říhová

Svého času populární zpěvačku Ilonu Csákovou rozzuřilo dění kolem děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické Miroslava Ševčíka. Jeho účast při útoku na Národní muzeum je podle ní „záměrně vytvořená nepravda“. Csáková zároveň v příspěvku na sociální síti neváhala zpochybnit demokracii v naší zemi. 

„Říkám si a věřím, že nejenom já, proboha, kde to žijeme? Na jednu stranu se hlásá, jak je naše země 30 let po sametové revoluci bezpečná, demokratická, v rozkvětu – a oproti tomu, ve skutečnosti, se zde veřejně a bez morálních skrupulí na základě pouhých domněnek, fabulací, lží dehonestují a vyhazují či odvolávají ze svých zaměstnání slušní lidé?“ rozohnila se na facebooku Csáková. 

Proruská demonstrace na Václavském náměstí. (Pavel Hofman / FORUM 24)

Slušnými lidmi měla na mysli děkana Miroslava Ševčíka, který se minulou sobotu zúčastnil protestu u Národního muzea, kde se po skončení proruské demonstrace pokusila část účastníků odstranit z budovy ukrajinskou vlajku. Podle snímků, které pořídil fotograf deníku FORUM 24, se Ševčík dokonce dostal do potyčky s policií.

Děkana proto vyzval k odstoupení z funkce přímo rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák, jeho rezignaci pak při protestní akci před budovou školy žádaly stovky studentů a zástupců veřejnosti. Podle nich Ševčík kazí svým vystupováním na veřejnosti reputaci fakulty a celé školy. 

Csáková to však vidí jinak. Podle ní takové jednání neodpovídá demokratické a bezpečné zemi. „Ano, vím, že ten, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde! Ovšem také vím, že pokud kdokoli rozhoduje o životním osudu druhého člověka, měl by tak činit bez sebemenších emočních vlivů (závist, nesympatie…) a především pak na základě zcela relevantních informací a důkazů!“ rozčílila se zpěvačka. 

Laický a selský rozum

Svou přítomnost před Národním muzeem přitom Ševčík nepopírá. Prý šel ale pouze kolem. Webu Seznam Zprávy řekl, že byl v sobotu na rodinném setkání, ze kterého procházel přes Václavské náměstí. „Oslovil mě člověk, který měl rozbitou hlavu, jestli bych mu nepomohl, s tím, co má dělat, že ho napadli policisté,“ prohlásil děkan Národohospodářské fakulty. Podle záběrů však proruské demonstraci přihlížel mnohem déle. 

Podle „laického a selského rozumu“ zpěvačky Csákové to však relevantní důkazy nejsou. „A opravdu je velmi, velmi špatné, neetické a naprosto amorální ‚odsoudit a potrestat‘ kohokoli pouze na základě někým záměrně vytvořené fabulativní a urážlivé nepravdy,“ dodala bývalá hvězda. 

Taky si myslíte, že nás práškují?

Csáková pravidelně na svých sociálních sítích sdílí dezinformace. Zároveň se často rozplývá nad maďarským premiérem Viktorem Orbánem. „Přečtěte si, jak Orbán motivuje mladé lidi. To nemá chybu. My se toho taktéž jednou dočkáme,“ napsala například zpěvačka k článku z dezinformačního slovenského webu.

()

V době covidové zase tvrdila, že za pandemií stojí Bill Gates, který na ní vydělává. Přišla ale také s mnohem větší perlou. Neváhala totiž sdílet konspirační zprávu webu Aeronet o tom, že nás letadlo nad Brnem práškovalo covidem-19.

„Taky si myslíte, že nás práškují??? Tak to možná zjistíme za pár dnů podle nárůstu pozitivních… Jinak Aeronet není první, kdo to publikoval, poznámka pro trolly,“ napsala tehdy zpěvačka na sociální síti. Ředitelství letového provozu to označilo za absurdní a kroužící letadlo společnosti DHL nad Brnem vysvětlilo jako zcela běžnou věc. „Včerejší přistání DHL v Brně na základě rozhodnutí velitele letounu pro nepříznivé podmínky (hustá mlha) zrušeno, standardní postup,“ reagovali

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články