Probošt Piťha kázal, že neomarxisté pošlou lidi do vyhlazovacích táborů a podřadí je pod kočky a žáby

youtube

Mons. Petr Piťha, probošt Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě pražském a někdejší ministr školství pronesl na svátek svatého Václava kázání v katedrále svatého Víta. U některých lidí tím vzbudil nadšení, především u ultrakonzervativních katolíků a u odsouzeného antisemity Adama B. Bartoše. Ten se na svém Facebooku hned vyslovil: „Do kamene tesat. To by měl být příští arcibiskup, kdyby ovšem Vatikán neovládali zednáři. A také to byl ministr školství v první Klausově vládě, což dnes zní skoro neuvěřitelně – chtělo by se říci, zlatá devadesátá…“

Vysloužil si ovšem taky trestní oznámení od České ženské lobby.

Na to reagoval kardinál Dominik Duka prohlášením: „Jako předseda ČBK vyjadřuji podporu Mons. Petrovi Piťhovi v souvislosti s kázáním proneseným na svátek sv. Václava v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Zároveň konstatuji, že se nic nemění na oficiálním stanovisku ČBK ve věci Istanbulské úmluvy.“

Pokud někdo není bytostný český konzervativec, musela mu z textu tohoto kázání jít poněkud hlava kolem. (Celý text ZDE.)

Piťha nechodil pro slova daleko: „Navržené zákony a jejich protagonisté převzali ideologii marxismu a nacismu. Jsou to neomarxisté, o čemž se mluví, a neonacisté, o čemž se cudně mlčí. Navrhované zákony jsou ze své podstaty nedemokratické. Jsou diktátorské.“

Pak ovšem přišel výčet toho, co nás všechny čeká, pokud bude ďábelský dokument aplikován:

  • Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány. Bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž.
  • Vezmou vám děti a zatají vám, kam je zašantročili, kam je prodali, kde je vězní. Postačí k tomu křivé obvinění.
  • Určení pohlaví vašich novorozenců podle pohledu do jejich klína bude zrušeno.
  • O svém pohlaví rozhodne dítě samo, a proto budete povinni je vychovávat bezpohlavně a potažmo mu nebudete moct dát ani jméno.
  • Za každý nesouhlas budete deportováni do nápravně-výchovných pracovních táborů vyhlazovacího charakteru.
  • Homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou vládnoucí třídu, vy budete patřit k podřadné výpomocné třídě a pracovat podle pokynů mocných elit, které budou určovat, co se smí a co se nesmí říkat.
  • Budete postaveni pod všechny živočichy, kteří se pohlavně rozmnožují, protože pro kočky, žáby ani hmyz zaváděné zákony neplatí.

Ze všeho nejvíc taková řeč připomíná blouznění nějakého kazatele z pozdního středověku, který má dojem, že prohnilost světa došla tak daleko, že konec světa není daleko. To si myslel i Jan Hus a mnozí další. V kontextu doby to dovedeme pochopit, opravdu to tehdy za mnoho nestálo. Myslelo si to hodně lidí, takže se takový člověk nejevil vyloženě duševně chorý. V roce 2018 ale takové vyjadřování budí – mírně řečeno – rozpaky. Ne snad, že by současnost byla skvělá, ale západní svět není místem, kde by člověk znamenal méně než kočky, žáby a hmyz a nezdá se, že by to někdo měl v plánu.

Polemizovat s něčím takovým by se podobalo diskusi s lidmi, co hlásají dodnes teorii ploché země. Ztráta času a zbytečně se tím blouznivcům dodává vážnosti.

Je ale dobré zmíněnou řeč doplnit o jiný proslov, totiž ten, který pronesl Piťha před dvěma lety na Slovensku a jeho pasáže opakoval ve své podpoře kandidátky Jitky Chalánkové 18. 9. 2018 v Prostějově. To je totiž taky divoká jízda.

Citujeme: „Uvažovat ve schématech míru je nemístné. Je třeba uvažovat v termínech války. Z toho mi vyplývá, že se máme starat o hranice a suverenitu. My se však zabýváme otázkou migrantů, což je strašný, ale odvozený problém. Hranice je třeba střežit a hájit. Suverenitu vyjádřit právními předpisy, především vízovou povinností.

Hranice je ve válce linie pevně vojensky střežená. Za ní jsou nepřátelé. Na hranici se střílí. Výjimku tvoří člověk s bílou vlajkou, člověk s rukama vzhůru a beze zbraně. Protože bohužel bojují i ženy a dokonce děti, nelze je z tohoto pravidla vyloučit. Lidé, kteří přicházejí z území nepřítele, buď útočí, nebo jdou dobrovolně do zajetí. Jsou proto eskortováni do střežených táborů. Tam jsou identifikováni.“ Atd.

Pro jistotu připomínáme, že takové věci vykládá kněz, který má vykládat evangelium. Nejdřív migrační a uprchlický problém označí za válečný stav a pak si tak zdůvodní oprávnonost střelby na děti. Ne snad v nějaké africké zemi, kde mají dětské žoldáky, co by vás mohli skutečně zabít, ale na evropských hranicích. Není známo, že by nějaké uprchlické ženy a děti na evropských hranicích na někoho střílely. K násilným výjevům na hranicích došlo jen na Ceutě, kde ovšem také nikdo nereagoval střelbou do žen a dětí. Prostě je to fantasmagorie. Tak kdo tady projevuje agresivitu?

Reagovat na Piťhovu řeč žalobami je nejspíš zbytečné a poněkud komické. Tady jde v případě kazatele spíš o zmatenost, než o trestný čin. Zbytečně se tím jen odvádí pozornost od podstaty skutečného problému a tím je spojení některých kruhů, které samy sebe z nějakého důvodu považují za křesťanské, s krajní pravicí, která si někdy říká konzervativci.

Profesor Martin Putna na svém Twitteru 6. 10. napsal: „Petr Piťha psával hluboké knihy o českých duchovních tradicích. Je mi moc líto, že dnes šíří konspirační teorie. Zapomněl, co zla způsobila víra tolika katolíků v Sionské protokoly?“

Je dobré si také připomenout, že podobní lidé přispěli ke společenské atmosféře, ve které byl na Hrad podruhé zvolen Miloš Zeman. Ta volba byla těsná a o to větší je jejich vina. Pomohli posadit žábu na pramen a teď káží o tom, jak chtějí mýtičtí neomarxisté podřadit lidi pod žáby.

Takže moc děkujeme za příspěvek k duchovní obnově národa..

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republikce.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner
Doporučujeme